Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

3 sposoby na piękne wakacje !

5 Lipca 2018

Nie możesz doczekać się wakacji i beztroskiego plażowania? Humor psują Ci tylko dermatolodzy, którzy – jak co roku ­– ostrzegają przed szkodliwym działaniem słońca?     

My nie będziemy narzekać! Zamiast tego podsuwamy sposoby na udane wakacje, po których nie będziesz starsza o jedno lato. 

     

1.      Filtry przeciwsłoneczne, czyli przestudiuj etykiety 

Jako dermatolodzy potwierdzamy, że słońce sprawia, że skóra szybciej się starzeje, a konkretnie niszczy kolagen i elastynę. Ale jako Twoi sprzymierzeńcy podpowiadamy, że dobrej jakości filtry chronią nie tylko przed promieniami UVB (które wywołuje rumień i poparzenia), lecz także przed UVA (które właśnie odpowiada za fotostarzenie - dociera głębiej  i niszczy skórę właściwą). Jeśli nie chcesz wrócić z urlopu z większą liczbą zmarszczek czytaj etykiety. 

Faktor SPF dotyczy wyłącznie ochrony przed UVB. Im większy wskaźnik SPF tym skuteczniejsza ochrona. Na przykład SPF 30 mówi nam, że 30 razy później dojdzie do oparzenia słonecznego niż bez użycia filtru. 

Ochronę przed UVA określa inny współczynnik - PPD (Peristent Pigment Darkening). I znów, im wyższa liczba, tym większa ochrona. Jeśli PPD wynosi 10, oznacza to, że do skóry dotrze 10 razy mniejsza dawka UVA. Niestety producenci filtrów nie korzystają z tej samej skali PPD. Wielu w ogóle nie podaje w opisie tego faktora, zaznaczając że filtr ma ochronę przed UVA, a na jakim poziomie – nie wiadomo. Jeszcze inni stosują faktor IPD, jest on jednak rzadziej stosowany. Najprościej wybieraj te filtry, które są dobrze opisane i mają jak najwyższe wskaźniki. 

Nowością są filtry przeciwsłoneczne, które chronią skórę nawet przed światłem widzialnym i promieniowaniem IR – to oferta dla ciebie, jeśli masz skórę nadwrażliwą, uczuloną na słońce itp. 

2.      Antyoksydanty – latem nigdy za dużo 

Nawet filtry, które kupujesz na plażę, mają teraz w składzie antyoksydanty (np. pro-tokoferol, bajkaline, ekstrakty z brunatnej algi, wyciąg z jesionu czyli mannitol).  Chodzi o to, aby zapewnić skórze jak najszybszą ochronę przed wolnymi rodnikami, których liczba gwałtownie rośnie pod wpływem słońca. Wolne rodniki niszczą kolagen i elastynę w skórze, trzeba je jak najszybciej unieszkodliwić. 

Po plażowaniu skóra twarzy będzie szczególnie wdzięczna za serum witaminą C, B5, E czy z kwasem ferulowym. Na takie antyoksydacyjne serum nakładamy silnie nawilżający fluid lub krem z kwasem hialuronowym. Może mieć on w składzie dodatkowo substancje łagodzące: witaminę B5, wyciągi z ogórka, morwy białej, wąkrtoki azjatyckiej, tymianku, żagwi okółkowej (kwas kojowy).  

3.      Letnie zabiegi, czyli zakochaj się w kwasie ferulowym 

Wśród letnich zabiegów prym wiodą peelingi z kwasem ferulowym, który nie wywołuje żadnej nadwrażliwości na słońce. Wręcz przeciwnie, chroni przed jego działaniem. Kwas ferulowy absorbuje część promieniowania słonecznego, dzięki niemu naturalna protekcja skóry wzrasta 8 razy. Badania wykazały także, że ferulowa ochrona zapobiega zmianom komórkowym zachodzącym głęboko w skórze, w tym mutacji komórkowego DNA. Słowem, kwas ferulowy działa także antynowotworowo. 

Kolejna właściwość kwasu ferulowego to ochrona przed przebarwieniami. Związek ten hamuje proces nadprodukcji melaniny, czyli nie dopuszcza do powstawania przebarwień, a jednocześnie rozjaśnia świeże plamy, które już się pojawiły na twarzy. 

Kwas ferulowy ma świetne wyniki w działaniu z innymi składnikami takimi, jak: witamina C, E i floretyna. Dzięki takiemu połączeniu substancje mają silniejsze działanie, niż każda z osobna. Badania kliniczne potwierdziły, że razem odwracają oznaki przedwczesnego starzenia skóry

Dlatego w zabiegu Ferulac C Peel rekomendowanym przez ekspertów WellDerm na lato działają razem: kwas ferulowy, witamina C i E oraz floretyna. Dzięki nanosomowej technologii związki aktywne wnikają do skóry i budują ochronę przeciwsłoneczną lub naprawiają już występujące uszkodzenia wywołane atakiem wolnych rodników. Dzięki zabiegowi skóra jest nawilżona, rozjaśniona, pełna blasku i siły do wakacyjnego spotkania ze słońcem. 

A ponieważ jesteśmy fanami letniego oczyszczania skóry za pomocą wodnego peelingu Jet Peel wykonujemy taką hydroabrazję przed całą procedurą Ferulac C Peel. Dzięki temu pozbywamy się zrogowaceń i zaskórników, skóra jest dotleniona i lepiej przyjmuje serwowane jej potem antyoksydanty. W ten sposób „wyciskamy” z zabiegu więcej niż 100% efektów.  

A wszystko w cenie podstawowej, a właściwie specjalnej, bo do końca wakacji Ferulac C Peel + Jet Peel kosztuje nie 350 zł ale 290 zł. To nasza letnia promocja! 

 

Chcesz wiedzieć więcej o naszej promocji? KLIKNIJ TUTAJ

tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: