Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Królowa liftingu - SonoQueen

4 Lipca 2018

Królowa liftingu SonoQueen to zabieg, do którego przyznają się gwiazdy. Jest na tyle nieinwazyjny, że skutecznie odmładzając, nie przerabia rysów twarzy. Wśród tych, którzy zrobili sobie zdjęcie na Instagramie w towarzystwie SonoQueen, znajdują się np. Anna Mucha, Mariola Bojarska, Dorota Gardias. O tajemnicy skuteczności rewolucyjnej metody opowiada dr Agnieszka Bliżanowska, założycielka Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm Wrocław. 

 

Jak to się dzieje, że możemy uniknąć skalpela i odmładzać się mniej drastycznie? 

W Polsce podobnie jak w całej Europie i USA wzrasta liczba niechirurgicznych zabiegów estetycznych, które w wielu przypadkach pozwalają uniknąć skalpela lub opóźnić jego zastosowanie. Jeszcze całkiem niedawno było tak, że czekało się na zmarszczki, i gdy było już źle, chirurg sięgał po skalpel. Zmiana rysów twarzy była rewolucyjna, często zaskakująca i nie zawsze korzystna. Na szczęście pojawiła się medycyna estetyczna, która jako dział medycyny przeżywa boom i oferuje coraz skuteczniejsze technologie, takie jak SonoQueen. 

Dlaczego SonoQueen robi taką karierę? 

Ponieważ to kompletnie bezbolesny lifting. Szukając odpowiedniego urządzenia w technologii HIFU przetestowaliśmy wszystkie wiodące sprzęty. I tylko SonoQueen okazał się tak mało odczuwalny, a przy tym skuteczny. Cieszy nas, że nazywa się go teraz Królową Liftingu. Ta technologia pozwala zapomnieć o bólu, rekonwalescencji i nienaturalnych efektach, które trzeba brać pod uwagę decydując się na ingerencję chirurgiczną. 

 

Czyli teraz mogę zrobić lifting w przerwie na lunch? 

Jeśli ta przerwa potrwa godzinę, to tak. Skóra zostanie napięta, a rysy odmłodzone, mimo że na jej powierzchni nikt nie zobaczy cięć czy szwów. 

Jak to możliwe? 

Skoncentrowane ultradźwięki (w skrócie HIFU) przechodzą przez skórę, nie pozostawiając żadnego śladu na zewnątrz. Ale głęboko w skórze właściwej oraz w warstwie SMAS (powięzi mięśniowej) powodują obkurczenie kolagenu i regenerację tkanek. To dlatego skóra się napina, a rysy twarzy unoszą. 

Pojawił się trudny termin SMAS, co to takiego? 

Jest to powięź mięśniowa, która utrzymuje napięcie skóry. Wieloletnie doświadczenia pokazywały, że lifting termiczny na poziomie skóry właściwej daje dobre efekty, ale byłyby one większe – porównywalne do zabiegów chirurgicznych, gdybyśmy dotarli głębiej, właśnie do warstwy SMAS, tam gdzie operują chirurdzy plastycy. Udało się to SonoQueen, bez skalpela.  

Jaka grupa pacjentów będzie zachwycona efektami działania SonoQueen? 

Po pierwsze osoby w wieku 40+, które widzą u siebie objawy wiotczenia skóry. Można ten proces opóźniać, stosując odpowiednią dietę, masaże (np. endermologię LPG), uprawiając sport. Ale nie da się uniknąć wiotczenia, ponieważ jest to naturalny proces. Pojawiają się wtedy tzw. chomiki w rejonie żuchwy, drugi podbródek, indycza szyja... 

Owal twarzy to najpopularniejsza lokalizacja wśród pań? 

Tak, ponieważ wiotkość widać u nas najbardziej w dolnej części twarzy. Kobiety mają w porównaniu do mężczyzn cieńszą skórę, która szybciej traci jędrność i opada, poza tym panom nie przeszkadza poszerzający się owal. A kobietom tak, dlatego właśnie tam działamy SonoQueen. Lifting HIFU działa też ujędrniająco i wygładzająco na dekolt. Trzeci popularny cel to worki pod oczami. I ta lokalizacja jest wybierana zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. U panów dodałabym jeszcze czoło, ponieważ lifting HIFU może być dla nich fajną alternatywa dla botoksu. A jak wiemy nie przepadają oni za igłami, więc tym chętniej wybiorą metodę na zmarszczki, opartą na bezinwazyjnej technologii. 

Czy efekt liftingu HIFU pojawia się od razu? 

Pierwsze napięcie skóry pacjent widzi zaraz po zabiegu, ale proces przebudowy tkanek trwa do 3 miesięcy i przez ten okres efekt liftingu rośnie. Linia żuchwy odzyskuje atrakcyjny kształt, przypominający literę V, zmniejszają się lub zanikają „chomiki” i drugi podbródek, wygładza się indycza szyja. Na dekolcie nie widać już charakterystycznych zmarszczek wokół szyi i między piersiami. Skóra jest gęsta, napięta, trzyma się swojego miejsca na ciele. I już nie myślimy o skalpelu czy wizycie u chirurga plastyka. 

Czy zabieg ma przeciwwskazania? 

Standardowo ciąża i karmienie piersią. ponieważ nie testuje się takich technologii na tej grupie, co jest oczywiste. Nie wykonujemy liftingu HIFU na obszarach, gdzie skóra jest zainfekowana lub podrażniona. Przeciwwskazaniem są także metalowe implanty w miejscu zabiegowym. 

 Z jakimi zabiegami można połączyć SonoQueen? 

Liftingi termiczne wykonujemy co do zasady przed zabiegami użyciem botoksu czy wypełniaczy. Dają one podstawę do dalszych zabiegów modelujących rysy twarzy, jeśli ą planowane. Regenerację skóry po liftingu HIFU świetnie wspierają mezoterapie na bazie kwasu hialuronowego i innych czynników aktywnych. Działają przeciwstarzeniowo, ale także poprawiają jakość skóry. 

dr Agnieszka Bliżanowska 


tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: