Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Naturalny wygląd. Jak go osiągnąć, korzystając z medycyny estetycznej?

Naturalny wygląd. Jak go osiągnąć, korzystając z medycyny estetycznej?

28 Czerwca 2018

 

Moda na naturalny wygląd nie wyklucza korzystania z zabiegów estetycznych. Jeśli medycyna estetyczna ma mieć dobry styl, powinna szanować różnorodność kobiecego piękna – podkreśla dr Agnieszka Bliżanowska, założycielka Centrum WellDerm w Warszawie i Wrocławiu.

Czy to koniec botoksu i wypełniaczy?  

Absolutnie nie! Wciąż chętnie korzystamy z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, ale z umiarem: powiększamy usta, niwelujemy bruzdy i zmarszczki, odbudowujemy utracone z wiekiem rysy twarzy. Ale robimy to tak, aby zachowywać indywidualne cechy urody, bez produkowania klonów. Od prawie 20 lat zajmuję się medycyną estetyczną i moje pacjentki zawsze przychodziły do mnie po naturalne efekty. Dlatego ogromnie się cieszę, że wraca moda na różnorodność kobiecego piękna! 

Co to są naturalne efekty w medycynie estetycznej?  

To atrakcyjna i zadbana skóra, jej jakość jest zawsze na pierwszym miejscu. I podkręcenie urody, ale umiejętne i z umiarem. Zabiegi tak naprawdę powinny być niewidoczne. Tę zasadę wyznają wszyscy lekarze w centrach WellDerm, dzięki temu nasze pacjentki są komplementowane przez mężów, znajome z pracy, koleżanki. Że mają dobre geny, wróciły z urlopu, promienieją… Efekt „wow” jest, ale z zachowaniem indywidualnej urody! Nie towarzyszy temu rozgłos, bo nasze  pacjentki, także gwiazdy, nie chcą, by mówiono o ich sposobie dbania o urodę. To są raczej osoby komplementowane za styl i klasę, a nie opisywane w rubrykach towarzyskich, ponieważ znów zmieniły twarz.  

Trendy w medycynie estetycznej w Polsce 

Coraz więcej kobiet stawia na atrakcyjny wygląd, wynikający z dobrej jakości skóry oraz z zachowania złotego środka w modelowaniu rysów twarzy. Zabiegi estetyczne bardzo mocno koncentrują się na regeneracji skóry, na pobudzaniu jej do auto-odnowy. Polki coraz więcej korzystają z zabiegów, ale przede wszystkim z takich, które dbają o jakość skóry, nie zmieniając przy tym rysów twarzy. Atrakcyjna twarz to nie tylko brak zmarszczek, ale zdrowa cera bez przebarwień, pajączków, bez wyprysków, bez zrogowaceń. Do tego dochodzą zabiegi zwiększające elastyczność cery, stymulujące ją do regeneracji, działające rewitalizująco, opóźniające starzenie. Hi-techowa rewolucja, czyli skoncentrowane ultradźwięki HIFU (SonoQueen), które w spektakularny sposób napinają zwiotczałą skórę. Bez chirurgii, bólu i strachu.  

W jakim wieku do lekarza medycyny estetycznej?  

Najlepiej przyjść profilaktycznie, kiedy jeszcze nie ma widocznych oznak upływu czasu. Żeby poprawić pielęgnację, dodać do niej np. antyoksydanty, zapobiegać zmarszczkom, ale także przebarwieniom, rumieniowi itp. Za młodu naprawdę wiele zależy od nas. To jak z przeglądem auta, lepiej zgłaszać się do kontroli co roku, dbać o samochód, regularnie myć, zmieniać olej, wykonywać drobne naprawy… Czyli w przypadku skóry: chodzić na peelingi, mezoterapię, laserowe zamykanie naczynek, usuwanie przebarwień. Najgorzej to zaniedbywać samochód przez wiele lat, a potem oczekiwać cudów. Kapitalny remont zawsze będzie kosztowny, gwałtowny i ryzykowny, jeśli chodzi o efekty. I tak samo ze skórą, nie można jej nagle wymienić na młodszą. To nieprawda, że mając lat 50. możemy wyglądać na 20.  

Jak wybrać lekarza?  

Wybierając lekarza medycyny estetycznej, który będzie opiekował się naszą urodą, zawsze patrzymy na to, jak sam wygląda. Jego wygląd to wizytówka. Czerwona lampka powinna się nam włączyć, gdy widzimy sztuczność i cechy klonów.

Motto WellDermu brzmi: Bądźmy różnorodnie piękne!  

 


tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: