Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Uważaj na obrzęki nóg!

17 Stycznia 2018

Lato tuż-tuż, a Twoje nogi wciąż nie są na nie gotowe? Oczywiście, możesz chować swoje nogi przez cały sezon pod spodniami, ale zastanów się, czy nie lepiej zawalczyć o ich zdrowy i piękny wygląd? A masz ku temu naprawdę duże możliwości. W dzisiejszych czasach możemy przebierać w całych seriach kosmetyków dedykowanych do codziennej pielęgnacji nóg. Do dyspozycji mamy także szeroką gamę specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej, kosmetologii, które nie tylko pomogą nam się uporać z nadmiernym owłosieniem albo tkanką tłuszczową, ale także nawilżą skórę oraz usuną przebarwienia. Owszem, wygląd naszych nóg jest bardzo ważny, jednak nie zapominajmy również o ich zdrowiu.

Przyczyny powstawania obrzęków

Zdarzają Ci się takie sytuacje, że po całym dniu Twoje nogi są spuchnięte oraz wydają się cięższe niż zazwyczaj? Najczęściej przyczyną takiego stanu są obrzęki, które powstają w wyniku zgromadzenia zbyt dużej ilości wody w naszym organizmie. Szczególnie narażone na obrzęki są głównie osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, a także spożywające zbyt dużo soli, jakiej nadmierna ilość powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Jeśli obrzęki powodowane są przez wyżej wymienione czynniki, zazwyczaj wystarcza zmiana diety oraz stylu życia na bardziej aktywny. Warto zaznaczyć jednak, że pojawienie się obrzęków może być objawem niektórych chorób (obrzęki występują m.in. przy chorobach nerek, tarczycy, a także serca), dlatego jeśli pomimo zmiany trybu życia, obrzęki nie ustępują, warto udać się do specjalisty w celu wykluczenia ewentualnych schorzeń.

Jeśli chcesz rozwiązać problem uczucia ciężkich nóg, jednym ze sposobów są innowacyjne zabiegi endermologii LPG, czyli podciśnieniowego masażu. Zabiegi wykonywane są przy pomocy urządzenia CELLU M6 Endermolab, które stymuluje znajdujące się w skórze komórki do prawidłowej pracy oraz usprawnia mikrokrążenie. Dzięki swojemu działaniu lipomasaż nie tylko pomaga w modelowaniu sylwetki oraz redukcji cellulitu, ale powoduje zmniejszanie bolesnych obrzęków, co sprawia, że nasze nogi wyglądają naprawdę zdrowo.

tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: