Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Wyjazd na narty - jak dbać o skórę?

18 Lutego 2020

Pielęgnacja skóry i jej właściwa ochrona przed zimową eskapadą na narty jest niezwykle ważna. Jak przygotować skórę na spotkanie z mrozem? Sprawdź nasze wskazówki!

Która z nas nie lubi zimowych eskapad? Śnieg, mróz, narty i ciepła kawa - to kompilacja warta każdego wysiłku. W przypadku wyjazdu na narty niezależnie od tego czy będą to polskie Tatry czy szwajcarskie Alpy zawsze warto mieć na uwadze to, że nasza skóra jest szczególnie podatna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie może być przecież tak, że jeden wyjazd przekreśli nasz całoroczny wysiłek związany z pielęgnacją skóry. 


Co grozi skórze podczas wyjazdu na narty?

Aby znaleźć odpowiednie rozwiązania musimy sobie w pełni uświadomić co grozi nam jeżeli nie przygotujemy się należycie do wypadu na narty. Zasadniczo mamy tutaj trzech przeciwników - słońce, mróz i wiatr. Oznacza to, że nasza skóra jest naprzemiennie atakowana przez masy ciepłego i zimnego powietrza. Takie działanie doprowadza po dłuższym przebywaniu na świeżym powietrzu do jej odwodnienia. Co warte odnotowania, a nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę, nasze gruczoły łojowe wydzielają w okresie zimowym mniej sebum - co w praktyce oznacza, że nasza skóra jest pozbawiona ochronnej warstwy tłuszczowej. Niekorzystne efekty mogą przyjść bardzo szybko i są to: efekt suchej i pękającej skóry na dłoniach, szorstka nieprzyjemna w dotyku twarz, a także popękane naczynka. 


Pielęgnacja skóry przez zimowym wypadem w salonie.

Skóra to Twoja twierdza - warto więc wzmocnić jej właściwości ochronne. Pamiętajmy, że udajemy się na tereny o bardzo niekorzystnych dla niej warunkach atmosferycznych. Z jednej strony mamy tutaj silny mróz, z drugiej mocne promieniowanie słoneczne, które tylko potęguje wszędobylski śnieg. 

Ochronę skóry przed zimą możemy zapewnić sobie zarówno w sposób domowy, jak też poprzez określone zabiegi medycyny estetycznej. Zasadniczo praktyka pokazuje, że warto zacząć od zabiegów klinicznych na skórę. Dlaczego? Z bardzo prozaicznej przyczyny - aby kosmetyki lepiej zadziałały - warto skórę oczyścić. W tym celu możemy wybrać za poradą specjalisty określony zabieg. Opcji jest wiele ale zalecamy mezoterapię lub mikrodermabrazję. 


Jak dbać o skórę w zimie w domowy sposób?

Jeżeli mamy już oczyszczoną skórę - a warto zrobić to najpóźniej do tygodnia przez wyjazdem, warto przejść do pielęgnacji domowej. Zacznijmy od kremów. Jak wybrać dobry krem na zimę? Najlepiej stosować te, które nawilżą odpowiednio skórę. Warto sprawdzić, aby w ich składzie znalazły się substancje czynne - kwas Omega czy witaminy A, C, E. 

Krem zimowy czyli jaki? W przypadku okresu zimowego, a konkretniej wyjazdu na narty najlepszą opcją będą kremy tłuste. Pamiętajmy, że długie przebywanie na mrozie może doprowadzić do podrażnień, swędzenia i szczypania skóry. Tylko wysokiej klasy tłuste kremy są w stanie uchronić nas przed tak negatywnymi konsekwencjami. Warto je nakładać tuż przed wyjściem na stok, natomiast po powrocie skórę trzeba ponownie oczyścić. Dlatego też warto mieć pod ręką preparaty bądź kremy o charakterze odżywczym, mocno regeneracyjnym.

Kremy z wysokim SPF to kolejna obowiązkowa pozycja. Dlaczego? W górach promieniowanie UV jest wyższe niż normalnie. Kremy SPF zwłaszcza te z filtrem 50 bardzo dobrze chronią skórę przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Optymalnie kiedy działają one w formule cold cream lub winter cream. 

Jeżeli przebywamy już na stoku warto mieć pod ręką pomadkę ochronną (koniecznie z witaminą B5) i preparat na odmrożenia. Należy pamiętać, że ochronie nie podlegają tylko dłonie, ale także uszy czy usta. Oczywiście wszystkie wymienione dodatki muszą współgrać z odzieżą narciarską - czapką, szalem, kombinezonem czy chociażby googlami, które skutecznie chronią nasze oczy. 


Zapraszamy na bezpłatną poradę pielęgnacyjną do naszych kosmetologów. 

tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: