Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zabiegi nawilżające - dlaczego mezoterapia?

25 Października 2019
  • Dlaczego mezoterapia jest najchętniej wybieranym zabiegiem nawilżającym na twarz wśród kobiet?
  • Jakie są jej zalety i efekty?
  • A jakie przeciwwskazania przed wykonaniem zabiegu?

Dlaczego odpowiednie nawilżenie skóry jest tak ważne?

Nawilżenie skóry to bardzo często bagatelizowana sprawa - zwłaszcza wśród Pań. Badania pokazują, że niedostateczna ilość wody w obiegu skórnym bardzo źle wpływa na ogólnie pojmowaną kondycję skóry. Taka sytuacja doprowadza do zachwiania tzw. równowagi wodno-lipidowej. Słabo nawodniona skóra staje się szorstka i powstają na niej chropowate powierzchnie. Pogorszeniu ulega także jest elastyczność. Często na skórze twarzy pojawiają się też zmarszczki. 

Nawilżać skórę możemy na wiele sposobów. Te najprostsze polegają na dostarczania odpowiedniej ilości płynów. Warto też regularnie się myć. Skóra która ma kontakt z wodą wolniej się niszczy. Oczywiście ważnym aspektem jest też odpowiednie zaplecze kosmetyczne. Wszelkie maści i kremy do nawilżania cery korzystnie wpłyną na jej kondycję - oczywiście w odpowiednich proporcjach.


Czym są zabiegi nawilżające?

Niezależnie od tego czy Twoja cera jest tłusta czy sucha (zwłaszcza), potrzebne jest jej odpowiednie nawilżanie. Można to wykonać domowymi sposobami oraz przy użyciu odpowiednich kosmetyków, ale czasem potrzebne są także zabiegi nawilżające. 

Nowoczesne techniki kosmetologiczne dają nam możliwość skorzystania z zabiegów, które skutecznie nawilżą Twoją twarz, a przy okazji są całkowicie bezpieczne. Zaliczyć możemy do nich m.in mezoterapię, dermapen i ultradźwięki. W tym wpisie skoncentrujemy się na mezoterapii.


Czym jest mezoterapia?

Na starcie naszych rozważań warto podkreślić, że mezoterapia nie jest pojedynczych zabiegiem. To grupa zabiegów, o różnym przeznaczeniu. Wspólnym mianownikiem dla tych zabiegów jest w tym przypadku sposób podawania preparatu, który odbywa się poprzez transport substancji do skóry właściwej za pomocą mikronakłuć. 


Jakie są rodzaje mezoterapii?

Jak już wspomnieliśmy wyżej mezoterapia jest grupą zabiegów. W świecie medycyny estetycznej łatwo możemy jednak określić rodzaje mezoterapii.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Jak sama nazwa wskazuje jest to zabieg wykorzystujący strzykawkę z igłą poprzez którą wprowadza się do skóry właściwej określone preparaty. Mogą to być substancje odżywcze lub rewitalizujące. W niektórych klinikach medycyny estetycznej zabieg mezoterapii igłowej może przybrać nieco inną formę. Mianowicie transport preparatu do skóry może odbyć się za pomocą specjalnego pistoletu.

Przeciwieństwem wyżej omawianego zabiegu jest mezoterapia bezigłowa. Zabieg ten zagościł w salonach medycyny estetycznej stosunkowo niedawno - na początku XXI wieku wraz z rozwojem specjalistycznego sprzętu i technologii. Dokonywany jest przez urządzenia kosmetyczne wykorzystujące zjawisko elektroporacji. Brzmi groźnie i tajemniczo? Nic z tych rzeczy! Zjawisko elektroporacji polega na zastosowaniu pola elektrycznego do odwracalnego uszkodzenia błony komórkowej. Celem takiego działania jest transformacja (zmiana) komórki. 

Trzeci rodzaj to mezoterapia mikroigłowa. Jest to najbardziej intensywny z zabiegów tej grupy i polega na głębokim i gęstym nakłuciu skóry twarzy. Ciekawostkę może stanowić fakt, że podczas zabiegu dochodzi do kilkuset tysięcy mini-nakłuć. Plusem zabiegu jest jego uniwersalność - dedykowana jest do każdego typu skóry oraz bezpieczeństwo. 


Dlaczego mezoterapia? Poznaj jej zalety!

Zabiegi z tej grupy cieszą się ogromną popularnością z wielu względów. Przede wszystkim wykonywana przez specjalistę mezoterapia jest zabiegiem bezinwazyjnym, w 100% bezpiecznym. Nie niesie za sobą zagrożenia powikłaniami, choć okresowo mogą wystąpić pewne skutki uboczne (obrzęki, zaczerwienienia). Mezoterapia poprawia ogólnie pojmowaną kondycję skóry. Wpływa na jej elastyczność, jędrność, kolor a także nawilżenie. 


Sprawdź ulubione mezoterapie naszych Pacjentek

Hydra Booster 

Teosyal Redensity I

Mezoterapia ELECTRI

Mezoterapia LINERASE

Mezoterapia PLINEST FAST


tagi:

    Bądź na bieżąco z informacjami

    WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
    Wykonanie: