Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Botoks - leczenie nadpotliwości

Czas zabiegu:

60 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Utrzymywanie się efektów:

6 - 12 miesięcy

Opis

Do tej pory Twoim głównym problemem były: mokre ręce przy powitaniu podczas spotkania, stres przed widocznymi plamami na koszuli podczas prezentacji, ciągłe zdenerwowanie, że ktoś zauważy, że się nadmiernie pocisz?

Bez obaw, po wizycie w WellDerm zajmować Cię będzie tylko to, co dla Ciebie najważniejsze!

Jeśli pocisz się i trudno to ukryć, nie działają nawet specjalistyczne apteczne środki o silnym i wydłużonym działaniu, to wszystko wskazuje, że Twój problem to hiperhydroza, czyli nadpotliwość. To choroba polegająca na nadmiernej produkcji potu (nawet do 10 razy potu więcej, niż jest to niezbędne dla potrzeb fizjologicznych organizmu). Problem najczęściej występuje w rejonach dłoni, stóp, pach, czasem twarzy.

W gabinetach medycyny estetycznej WellDerm mamy lekarstwo na twoje kłopoty – to toksyna botulinowa. Ostrzyknięcie nią obszaru nadmiernej potliwości sprawi, że gruczoły potowe przestaną otrzymywać sygnał prowokujący je do wzmożonego działania.

Wskazania

Nadmierna potliwość:

 • Dłoni
 • Stóp
 • Pach
 • Twarzy
 • Głowy
 • Górnej części pleców

Efekty

Już po kilku dniach od zabiegu można zauważyć różnicę. Po dwóch, trzech tygodniach uzyskuje się optymalny efekt: zredukowane pocenie.

Jak wygląda zabieg?

Tuż przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. To bardzo ważne, ponieważ nadpotliwość może być spowodowana problemami zdrowotnymi: nadczynnością tarczycy lub innymi zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, chorobami metabolicznymi np. cukrzycą czy nadwagą, infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Następnie przeprowadzany jest test Minora – pokaże on dokładnie obszar nadmiernej potliwości. Test polega na posmarowaniu miejsca zabiegowego jodyną i posypaniu skrobią ziemniaczaną, obszar zaczerni się, najintensywniej tam, gdzie pocenie się jest najbardziej wzmożone.

Po oczyszczeniu skóry i znieczuleniu specjalnym kremem, lekarz wstrzykuje do skóry rozcieńczoną toksynę botulinową za pomocą cienkiej igły, w kilku-kilkunastu miejscach (w zależności od wielkości obszaru objętego zabiegiem). Ostrzykiwanie trwa zaledwie kilka minut, a dla twojego komfortu zastosujemy znieczulenie miejscowe. Czyli 40 minut przed zabiegiem na skórę nałożymy specjalny krem, który zmniejszy bolesność iniekcji.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, powinno minąć w ciągu godziny. W miejscu ukłuć mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które znikną po kilku dniach. Przez kilka tygodni po zabiegu na obszarze poddanym zabiegowi nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych oraz tych, które wykorzystują podczerwień czy fale radiowe. Także sauna i solarium nie są wskazane, mogą zmniejszyć i skrócić efekt zabiegu.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Miejscowe infekcje skórne
 • Stosowanie niektórych leków
 • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Toksyna botulinowa wprowadzona do skóry powoduje hamowanie przekaźnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. Po podaniu preparatu dochodzi do zahamowania wydzielania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaz impulsów. W efekcie gruczoły potowe przestają otrzymywać sygnał prowokujący je do wzmożonego działania.

Cennik

W przypadku dodatkowego znieczulenia przy zabiegu leczenia nadpotliwości pod asystą lekarza anestezjologa doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 500pln

Pachy
od 1500 PLN
Dłonie
od 1500 PLN
Stopy
od 1500 PLN

Cennik

W przypadku dodatkowego znieczulenia przy zabiegu leczenia nadpotliwości pod asystą lekarza anestezjologa doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 500pln

Pachy
2000 PLN
Dłonie
od 1800 PLN
Stopy
od 1800 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: