Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Botoks - toksyna botulinowa (Botox, Azzalure, Bocouture)

Czas zabiegu:

20-30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Utrzymywanie się efektów:

od 3 - 9 miesięcy

Opis

Chcesz wyglądać na osobę zrelaksowaną i pogodną? Masz już dość siateczki wokół oczu i lwiej zmarszczki? Zdecyduj się na zabieg toksyną botulinową. Lekarze WellDerm specjalizują się w jej umiejętnym stosowaniu. 

Zapanujemy w harmonijny sposób nad zmarszczkami mimicznymi, by nie pogłębiły się w mało estetyczne bruzdy. Stosujemy toksynę botulinową także do innych, bardziej skomplikowanych i nieoczywistych korekt, takich jak na przykład wyprostowanie haczykowatego nosa czy obniżenie uśmiechu dziąsłowego.

Z powodzeniem pozbywamy się uciążliwego problemu nadpotliwości. Stosujemy toksynę botulinową także do niwelowania odruchu zaciskania zębów (tzw. bruksizmu). 


Wskazania

 • Głębokie zmarszczki poziome na czole, „lwia zmarszczka” (marsowe czoło) – pionowa bruzda między brwiami, zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”): mezobotox, „zmarszczki palacza” – drobne linie rozchodzące się wokół ust
 • Opadające powieki, opadające kąciki ust
 • „Broda czarownicy” – poziome odcięcie czubka brody od reszty twarzy, „kamienna broda”, „kocie łby” – drobne dziurki na brodzie, pojawiające się w stanie spoczynku mimiki lub w trakcie mówienia, śmiechu, płaczu
 • Zmarszczki „królicze” – u nasady nosa 
 • Gummy smile – uśmiech dziąsłowy
 • Haczykowaty nos
 • Bruzdy na szyi i dekolcie
 • Nadpotliwość
 • Bruksizm – odruchowe zgrzytanie i zaciskanie zębów, prowadzące do rozbudowy mięśni żwaczy i zmiany owalu twarzy na bardziej masywny

Efekty

Jeśli dokuczają ci zmarszczki mimiczne, w kwadrans pozbędziesz się problemu. Linie mimiczne zostaną spłycone, a twoja twarz odzyska zrelaksowany, wypoczęty, a często łagodniejszy wyraz. Co ważne, zabieg możesz wykonać nawet w przerwie na lunch. Podanie toksyny botulinowej nie wiąże się z efektami pozabiegowymi.

Dzięki niewielkim zastrzykom z toksyną botulinową szybko (w ciągu tygodnia) zobaczysz poprawę rysów twarzy

Przy gummy smile będziesz pokazywać mniej dziąseł w uśmiechu. Zabieg może być alternatywą lub uzupełnieniem leczenia stomatologicznego.

W przypadku bruksizmu preparat opanuje nadmierną pracę mięśni żwaczy, dzięki czemu nie będziesz już tak intensywnie zaciskać zębów. Iniekcje z toksyny botulinowej są wsparciem terapii bruksizmu, którą przeprowadza stomatolog.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz przygląda się mimice twarzy pacjenta, ocenia jakość skóry i stopień jej napięcia. Po dobraniu odpowiedniej dawki, wstrzykuje preparat w kilku-kilkunastu miejscach. Podczas podawania toksyny botulinowej odczuwamy nakłucie podobne do zastrzyku z zastosowaniem bardzo cienkiej igły. Nakłucia nie powodują zasinień czy opuchnięć. Jeżeli mamy wyjątkowego pecha, w miejscu iniekcji może się pojawić niewielki siniaczek, który można zamaskować makijażem.Po zabiegu

Przez ok. 4 godziny po zabiegu nie pochylaj głowy. Nie skacz na główkę na basenie i zrezygnuj w tym dniu z treningu aerobowego. Także przez 4 godziny wstrzymaj się od leżenia w jednej pozycji, a zwłaszcza na brzuchu.

Przez 7 dni nie wykonuj zabiegów w miejscu, gdzie została podana toksyna botulinowa. 

Przez 7 dni po zabiegu unikaj miejsc, gdzie panują wysokie temperatury np. sauny, solarium.

Przez 7 dni nie rozmasowuj miejsc wokół iniekcji, może to wywołać niekontrolowane przesunięcie preparatu.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Miejscowe infekcje skórne
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie niektórych leków
 • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Toksyna botulinowa działa w taki sposób, że minimalizuje przekazywanie impulsów między zakończeniami komórek nerwowych (synapsami) a mięśniami, które są przez nie unerwione. W ten sposób relaksuje wybrane partie twarzy. Jest stosowana w medycynie od ponad 20 lat i nie tylko w celach estetycznych. Ma obszerne dossier naukowe m.in. w neurologii i okulistyce, a producentem preparatu o zastrzeżonej nazwie Botox® jest jeden z największych koncernów farmaceutycznych (Allergan).

Cennik


I okolica
450-600 PLN
Leczenie migreny
od 650 PLN
Leczenie bruksizmu
od 850 PLN

Cennik


jedna okolica
500 PLN
druga okolica
400 PLN
trzecia okolica
300 PLN
Leczenie migreny
od 650 PLN
Leczenie bruksizmu
od 1000 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: