Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Botoks - toksyna botulinowa (Botox, Azzalure, Bocouture)

Czas zabiegu:

20-30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Utrzymywanie się efektów:

od 3 - 9 miesięcy

Opis

Chcesz wyglądać na osobę zrelaksowaną i pogodną? Masz już dość siateczki wokół oczu i lwiej zmarszczki? Zdecyduj się na zabieg toksyną botulinową. Lekarze WellDerm specjalizują się w jej umiejętnym stosowaniu. 

Zapanujemy w harmonijny sposób nad zmarszczkami mimicznymi, by nie pogłębiły się w mało estetyczne bruzdy. Stosujemy toksynę botulinową także do innych, bardziej skomplikowanych i nieoczywistych korekt, takich jak na przykład wyprostowanie haczykowatego nosa czy obniżenie uśmiechu dziąsłowego.

Z powodzeniem pozbywamy się uciążliwego problemu nadpotliwości. Stosujemy toksynę botulinową także do niwelowania odruchu zaciskania zębów (tzw. bruksizmu). 


Wskazania

 • Głębokie zmarszczki poziome na czole, „lwia zmarszczka” (marsowe czoło) – pionowa bruzda między brwiami, zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”): mezobotox, „zmarszczki palacza” – drobne linie rozchodzące się wokół ust
 • Opadające powieki, opadające kąciki ust
 • „Broda czarownicy” – poziome odcięcie czubka brody od reszty twarzy, „kamienna broda”, „kocie łby” – drobne dziurki na brodzie, pojawiające się w stanie spoczynku mimiki lub w trakcie mówienia, śmiechu, płaczu
 • Zmarszczki „królicze” – u nasady nosa 
 • Gummy smile – uśmiech dziąsłowy
 • Haczykowaty nos
 • Bruzdy na szyi i dekolcie
 • Nadpotliwość
 • Bruksizm – odruchowe zgrzytanie i zaciskanie zębów, prowadzące do rozbudowy mięśni żwaczy i zmiany owalu twarzy na bardziej masywny

Efekty

Jeśli dokuczają ci zmarszczki mimiczne, w kwadrans pozbędziesz się problemu. Linie mimiczne zostaną spłycone, a twoja twarz odzyska zrelaksowany, wypoczęty, a często łagodniejszy wyraz. Co ważne, zabieg możesz wykonać nawet w przerwie na lunch. Podanie toksyny botulinowej nie wiąże się z efektami pozabiegowymi.

Dzięki niewielkim zastrzykom z toksyną botulinową szybko (w ciągu tygodnia) zobaczysz poprawę rysów twarzy

Przy gummy smile będziesz pokazywać mniej dziąseł w uśmiechu. Zabieg może być alternatywą lub uzupełnieniem leczenia stomatologicznego.

W przypadku bruksizmu preparat opanuje nadmierną pracę mięśni żwaczy, dzięki czemu nie będziesz już tak intensywnie zaciskać zębów. Iniekcje z toksyny botulinowej są wsparciem terapii bruksizmu, którą przeprowadza stomatolog.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz przygląda się mimice twarzy pacjenta, ocenia jakość skóry i stopień jej napięcia. Po dobraniu odpowiedniej dawki, wstrzykuje preparat w kilku-kilkunastu miejscach. Podczas podawania toksyny botulinowej odczuwamy nakłucie podobne do zastrzyku z zastosowaniem bardzo cienkiej igły. Nakłucia nie powodują zasinień czy opuchnięć. Jeżeli mamy wyjątkowego pecha, w miejscu iniekcji może się pojawić niewielki siniaczek, który można zamaskować makijażem.Po zabiegu

Przez ok. 4 godziny po zabiegu nie pochylaj głowy. Nie skacz na główkę na basenie i zrezygnuj w tym dniu z treningu aerobowego. Także przez 4 godziny wstrzymaj się od leżenia w jednej pozycji, a zwłaszcza na brzuchu.

Przez 7 dni nie wykonuj zabiegów w miejscu, gdzie została podana toksyna botulinowa. 

Przez 7 dni po zabiegu unikaj miejsc, gdzie panują wysokie temperatury np. sauny, solarium.

Przez 7 dni nie rozmasowuj miejsc wokół iniekcji, może to wywołać niekontrolowane przesunięcie preparatu.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Miejscowe infekcje skórne
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Stosowanie niektórych leków
 • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Toksyna botulinowa działa w taki sposób, że minimalizuje przekazywanie impulsów między zakończeniami komórek nerwowych (synapsami) a mięśniami, które są przez nie unerwione. W ten sposób relaksuje wybrane partie twarzy. Jest stosowana w medycynie od ponad 20 lat i nie tylko w celach estetycznych. Ma obszerne dossier naukowe m.in. w neurologii i okulistyce, a producentem preparatu o zastrzeżonej nazwie Botox® jest jeden z największych koncernów farmaceutycznych (Allergan).

Cennik


I okolica
450-600 PLN
Leczenie migreny
od 650 PLN
Leczenie bruksizmu
od 850 PLN

Cennik


I okolica
650 PLN
II okolice
1200 PLN
III okolice
1500 PLN
Leczenie migreny
od 650 PLN
Leczenie bruksizmu
od 850 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Wykonanie: