Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych (Wrocław)

Czas zabiegu:

30 - 60 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Opis

Podczas badania dermatoskopowego znamion lekarz ocenia zmiany skórne na całym ciele i wskazuje, które są podejrzane, po czym kwalifikuje takie atypowe zmiany do usunięcia u chirurga. To jeszcze nie znaczy, że dzieje się coś złego.

Ale czy tylko wskazane do wycięcia zmiany można usuwać? Niekoniecznie! Czasem nawet taką zupełnie łagodną zmianę warto wyciąć chirurgicznie. Na przykład gdy jest tak położona na skórze, że Ci przeszkadza w życiu: mechanicznie podrażnia ją odzież czy biżuteria. Możesz się pozbyć znamienia barwnikowego także wtedy, gdy cię ono krępuje lub jest powodem kompleksów. Byle by nie popaść w przesadę, ponieważ nie ma sensu nadmiernie narażać się na zabiegi chirurgiczne i czyścić skórę ze znamion do zera.

Wskazania

  • Atypowe znamiona skórne
  • Znamiona ulokowane w miejscach drażnionych mechanicznie

Efekty

W miejscu po zabiegu z reguły powstaje cienka biała linia. Można ją niwelować za pomocą zabiegów na blizny takich jak Laser frakcyjny Palomar Lux 1540. Wyniki badania histopatologicznego określą rodzaj, rozległość zmiany i skuteczność jej wycięcia. 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym więc nie musisz się obawiać bólu. Chirurg wycina zmianę skórną z niewielkim zapasem skóry zdrowej, a następnie wycięty fragment trafia do laboratorium do badania histopatologicznego. Dzięki temu możemy potwierdzić, jaki to rodzaj zmiany, czy została wycięta w całości oraz jak głęboko naciekała w głąb tkanek skórnych.

Po zabiegu

Lekarz zakłada szwy, które na ogół zdejmowane są po 7-14 dniach.

W czasie gojenia się rany należy przemywać ją codziennie 70% alkoholem i zawsze zakładać jałowy opatrunek. 

 W tym czasie należy zrezygnować z aktywności sportowej, aby nie doszło do rozejścia szwów czy nieestetycznego zagojenia się rany

Po zdjęciu szwów (standardowo po 7 dniach), w celu zminimalizowania lub całkowitej likwidacji widoczności blizny warto umówić się na zabieg Laserem frakcyjnym Palomar Lux 1540.

Przeciwwskazania

  • Zakażenie skóry w miejscu znamienia
  • Przy skłonności do bliznowacenia zaleca się wycinanie chirurgiczne tylko tych znamion, które wzbudzają podejrzenia w trakcie badania dermatoskopowego

Technologia

Skalpel, czyli mały, niezwykle ostry nożyk. Dlaczego w przypadku znamion jest bezkonkurencyjny i dyskwalifikuje laser? Po usunięciu całej zmiany skórnej wysyłamy ją do badania do laboratorium. Żeby mieć pewność, że nie było w nim komórek nowotworu złośliwego. Tymczasem światło lasera sprawi, że pozbędziemy się materiału do badań, a wtedy nie będziemy mieć pewności, że komórki, tworzące znamię, były łagodne.

Cennik


Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych
300 - 600 PLN

Cennik


Zabieg niedostępny
PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: