Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

GEM IPL - zabieg na rumień (Warszawa)

Czas zabiegu:

30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

3 - 10 zabiegów co 3 - 7 dni

Opis

Poznaj najmniej inwazyjny zabieg na rumień w grupie zabiegów laserowych oferowanych w WellDerm. GEM-IPL może być stosowany cyklicznie, nawet jako forma prewencji i wzmocnienia naczyń skórnych ze skłonnością do rozszerzania. Wspiera terapię trądziku różowatego, który jest konsekwencją nieleczonych zmian naczyniowych.

Naczynia krwionośne mają przecież swoją wytrzymałość i w końcu przestaną się zwężać po każdym rozszerzeniu. Zwłaszcza przy suchej, cienkiej i delikatnej skórze pewnego dnia nie wytrzymają ciśnienia krwi i… zostaną z Tobą na dobre i na złe.

A wtedy? Spokojnie, też umiemy sobie z nimi poradzić, m.in. za pomocą światła GEM-IPL, ale także lasera naczyniowego Cutera Exel V, Palomar MaxG i KTP QuadroStar+. Odpowiednią metodę i liczbę powtórzeń dobierzemy do Twojego problemu podczas konsultacji. To nie jest tak, że jedna metoda jest lepsza od drugiej. Różne rodzaje skór reagują inaczej na poszczególne rodzaje światła, dlatego urządzeń i terapii jest wiele, by jak najskuteczniej pozbyć się gry naczyniowej. Dzięki temu zamykanie naczynek przebiegnie sprawnie i szybko.

Wskazania

  • Rumień na twarzy i dekolcie – utrwalony i napadowy, czyli pojawiający się pod wpływem emocji, diety, gwałtownej zmiany temperatury (profilaktycznie)
  • Teleangiektazje, czyli tak zwane pajączki, niewielkie rozszerzone naczynia krwionośne, układające się w kształt pajęczej sieci na skórze Wspomagająco przy leczeniu objawów trądziku różowatego

Efekty

Redukcja rumienia na obszarze poddanym zabiegowi

Jak wygląda zabieg?

Żel stosowany w GEM-IPL zostanie nałożony na miejsce, gdzie występuje rumień lub naczynia są tak rozszerzone, że przybrały formę tzw. pajączków. Głowica GEM-IPL będzie przykładana do twojej skóry zgodnie ze schematem zabiegowym, a każdej emisji światła będzie towarzyszyć intensywny błysk światła. Twoje oczy ochronią przed nim specjalne okulary zabiegowe. Naświetlanie zmian naczyniowych potrwa od 5 do 20 minut – w zależności od ich rozmiarów. Metoda GEM-IPL należy do najmniej bolesnych terapii światłem. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, ponieważ skóra jest na bieżąco schładzana, a temperatura, do której się nagrzewa, podlega ciągłej kontroli. W newralgicznych miejscach można odczuwać wzmożone ciepło (tam gdzie jest więcej barwnika w naczyniach krwionośnych, czyli np. przy naświetlaniu widocznych pajączków).

Po zabiegu

  1. Przez kilka godzin skóra może być przesuszona i nadwrażliwa. To normalny efekt pozabiegowy.
  2. Przez tydzień po zabiegu traktuj skórę delikatnie, zrezygnuj z peelingów, gorących kąpieli i basenu.
  3. W trakcie całej serii i do 4 tygodni po ostatnim zabiegu unikaj intensywnego słońca i stosuj na co dzień krem ochronny z najwyższym filtrem.

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Ostry stan zapalny skóry
  • Świeża opalenizna
  • Stosowanie kremu z retinolem (zrezygnować 2 tygodnie przed kuracją)
  • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających takich jak np. dziurawiec (zrezygnować 2-3 tygodnie przed kuracją)

Technologia

GEM-IPL wykorzystuje do depilacji światło pulsacyjne, które jest emitowane w sposób rozproszony, w przeciwieństwie do światła lasera, które skupia wiązkę promieni. Światło IPL dociera do warstw skóry na różną głębokość i działa wielokierunkowo, usuwając wiele zmian jednocześnie. W kontakcie z hemoglobiną powoduje ścięcie (koagulację) krwi i zasklepienie rozszerzonego naczynka.

Cennik

Zabieg dostępny tylko w Centrum WellDerm Warszawa

Twarz
250 PLN
Dekolt
300 PLN
Twarz wersja z Jet Peelem
350 PLN
Pakiet (jet peel + GEM IPL + 2 x GEM IPL)
650 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: