Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Laser naczyniowy i na przebarwienia Palomar MAX G

Czas zabiegu:

20 - 60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

tak, ustalana indywidualnie

Opis

Pożegnaj przebarwienia i zmiany naczyniowe! Wystarczyło unikać słońca – słyszysz z każdej strony, gdy opowiadasz o swoich przebarwieniach na skórze. To fakt, bezpośrednią przyczyną pojawienia się przebarwień jest słońce.

Są też czynniki, które wywołują skłonności do tworzenia się przebarwień posłonecznych (zmiany hormonalne, czynniki genetyczne, antykoncepcja, przyjmowanie niektórych leków). W takich sytuacjach tym bardziej należy wystrzegać się promieni słonecznych.

W gabinetach WellDerm mamy do dyspozycji świetną broń – laser naczyniowy Palomar MaxG, który dobrze sprawdza się zwłaszcza w likwidacji brunatnych przebarwień posłonecznych (zwanych potocznie plamami wątrobowymi) na dłoniach, ramionach i dekolcie. Na twarzy urządzenie stosuje się też do rozjaśniania pojedynczych przebarwień o wielkości do 1 cm lub piegów.

Sposób na zmiany naczyniowe

Zaburzenia pracy naczyniowej to całe spektrum zjawisk: począwszy od rumienia napadowego, przez utrwalony, od drobnych teleangiektazji po duże ilości rozszerzonych naczynek, tworzących na skórze prawdziwą pajęczynę.

Warto zacząć działać szybko, by zdławić problem w zarodku. A więc jeśli z dnia na dzień czujesz, że Twoja twarz staje się coraz bardziej emocjonalna, czyli reaguje zaczerwienieniem na emocje, nagłą zmianę temperatury, ostrą dietę lub lampkę wina – zgłoś się do WellDerm na konsultację. Rumień nie musi być wcale Twoim zmartwieniem, a zmiany naczyniowe da się opanować. Wśród zabiegów, które są liderami w walce z problemami naczyniowymi, prym wiedzie laser naczyniowy Palomar MaxG. Dzięki niemu usuwanie przebarwień jest łatwe i przyjemne.

Czy wiesz, że nawet te największe zmiany można zamknąć i to szybko, bo praktycznie w trakcie jednego zabiegu?

Wskazania

 • Przebarwienia posłoneczne na dekolcie i dłoniach
 • Pojedyncze, małe przebarwienia na twarzy
 • Zmiany posłoneczne
 • Plamy soczewicowate
 • Piegi
 • Rozszerzone naczynia na twarzy (teleangiektazje), rumień
 • Trądzik różowaty – profilaktyka i leczenie fazy rumieniowej i grudkowo – krostkowej
 • Znamiona naczyniowe, punkty rubinowe
 • Pajączki naczyniowe, rozszerzone drobne naczynia czerwone (o średnicy do 1,5 mm) na kończynach dolnych

Efekty

Dzięki terapii laserem naczyniowym Palomar MaxG:

 • Skóra na dłoniach stanie się jednolita bez plam
 • Pozbędziesz się plam na dekolcie
 • Rozjaśnią się pojedyncze, drobne plamy posłoneczne na twarzy
 • Rumień będzie łagodniejszy i z czasem zacznie zanikać
 • Pozbędziesz się znamion naczyniowych i pajączków na twarzy i kończynach dolnych

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu głowicy MaxG wykonywany jest bez specjalnych przygotowań i dodatkowych czynności. Osoba wykonująca zabieg przykłada głowicę do skóry pacjenta. Każdy impuls wysyła wiązkę światła, któremu towarzyszą błysk i odczucie na skórze. Twoje oczy są chronione przez specjalne okulary zabiegowe. Procedura trwa, w zależności od obszaru, z którego usuwane są zmiany, od kilku do kilkunastu minut. Może się okazać też, że personel zabiegowy wykona dwa przejścia – pierwsze skoncentrowane na większej powierzchni, gdzie występuje rumień, i drugie miejscowe, które zadziała na rozszerzone naczynka.

Po zabiegu

Po zabiegu możesz odczuwać delikatne pieczenie, któremu może towarzyszyć niewielka opuchlizna. Efekt taki może utrzymać się od 2 do 24 godzin i może być złagodzony chłodzącym żelem lub woreczkiem z lodem

Niewielkie strupki, jeśli w ogóle wystąpią, znikną do 7 dni po zabiegu 

W przypadku plamy posłonecznej/obszernej zmiany pigmentowej po zabiegu przebarwienie przybierze ciemniejszy odcień, po 2–3 tygodniach w naturalny sposób złuszczy się wraz z naskórkiem

Przy rumieniu, już po upływie tygodnia od zabiegu, skóra będzie znacznie mniej czerwona

Jeśli zamykasz tzw. pajączki mogą one być przez pewien czas ciemniejsze, skoagulowana tkanka naczynia musi się wchłonąć 

Przez tydzień po zabiegu stosuj delikatną pielęgnację, zrezygnuj z peelingów, ciepłych kąpieli, nagłych zmian temperatur, alkoholu, ostrych przypraw i wszystkiego, co może wzbudzać intensywniejszą pracę naczyń skórnych.

W trakcie całej serii i do 4 tygodni po ostatnim zabiegu unikaj intensywnego słońca i stosuj na co dzień krem ochronny z najwyższym filtrem.

Przeciwwskazania

 • Opalona skóra
 • Ciąża
 • Padaczka
 • Fotodermatozy
 • Przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec – należy przestać przyjmować na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

Technologia

Laser emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana tylko przez barwnik, znajdujący się w przebarwieniu lub w krwi wypełniającej rozszerzone naczynie krwionośne. Dochodzi do koagulacji i zwłóknienia. Zmiana barwnikowa zostaje złuszczona wraz z naskórkiem, a naczyniowa ulega resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm. Początkowo nawet przez 2-4 tygodnie naczynko może być jednak ciemniejsze, tyle czasu potrzeba, by doszło do wchłonięcia skoagulowanej tkanki. Nie przejmuj się, gdy zamknięte naczynko zostanie zaabsorbowane, nie będzie po nim śladu – i będziesz się cieszyć rozjaśnioną skórą.

Cennik


Pojedyncze przebarwienie
100 - 300 PLN
Twarz
400 PLN
Szyja
300 PLN
Ramiona
400 PLN
Przedramiona
400 PLN
Dłone
200 PLN
Plecy
300 PLN
Uda
300 PLN
Łydki
300 PLN

Cennik


Pojedyncze przebarwienie
100 - 300 PLN
Twarz
400 PLN
Szyja
300 PLN
Ramiona
400 PLN
Przedramiona
400 PLN
Dłonie
200 PLN
Plecy
300 PLN
Uda
300 PLN
Łydki
300 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2018
Wykonanie: