Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Laserowy resurfacing

Czas zabiegu:

60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

ustalana indywidualnie

Opis

Laserowe odmładzanie lubiane przez gwiazdy! Poznaj metodę, która odmłodzi twoją twarz bez zastosowania wypełniaczy czy botoksu. Laserowy resurfacing, w którym specjalizują się gabinety WellDerm, kompleksowo poprawi jakość twojej skóry dzięki wiązce światła emitowanego przez laser frakcyjny.

Skąd wziął się laserowy resurfacing?

    Laser frakcyjny Palomar Lux 1540 na początku – i zresztą do dziś – stosowany był z powodzeniem do spłycania blizn i rozstępów, a jego skuteczność potwierdziła amerykańska agencja rządowa FDA.

    Okazało się, że zastosowanie lasera frakcyjnego na całą twarz doskonale zagęszcza i odmładza skórę. Ma to ogromne znaczenie dla opóźnienia procesu starzenia, ponieważ pogrubiona skóra jest bardziej jędrna i przez to mniej podatna na zmarszczki.

    Odmładzającą moc laserów frakcyjnych szczególnie cenią sobie gwiazdy Hollywood, zwłaszcza że zabiegi laserowe są bardzo popularne w USA. Gwiazdy, nawet jeśli wykonują także inne zabiegi medycyny estetycznej czy chirurgii, dbają o to, by przede wszystkim skóra była w jak najlepszej kondycji. Wtedy inne zabiegi, na przykład z zastosowaniem wypełniaczy, dają lepsze, bardziej naturalne efekty. Sam resurfacing nie zmienia rysów twarzy i nie ogranicza mimiki.

Wskazania

  • Cienka i wiotka skóra, podatna na zmarszczki
  • Starzejąca się skóra twarzy ulegająca wpływowi grawitacji (bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki)
  • Przed zabiegami na bazie wypełniaczy w celu poprawy jakości skóry 
  • Skóra na ciele bez napięcia, ze skłonnością do wiotkości (ramiona, wewnętrzna strona ud, dekolt, szyja)
  • Inne defekty skórne towarzyszące starzeniu się skóry (np. rozszerzone pory, przebarwienia, blizny potrądzikowe)

Efekty

Zależą od wieku, w którym decydujemy się na laserowy resurfacing. Zabieg zastosowany na skórze młodej jest prewencją procesów starzenia, u osób po 35. roku życia rozprawia się z pierwszymi zmarszczkami i utratą jakości skóry, kobiety po 60-tce zachwycone są z kolei poprawą gęstości i jędrności skóry.

Ponieważ laser frakcyjny pobudza skórę do intensywnej auto-przebudowy, organizm potrzebuje czasu na to, by samodzielnie się odnowić, co trwa kilka-kilkanaście tygodni. Skóra nie zmienia się więc nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, lecz stopniowo staje się coraz bardziej zagęszczona i jędrna. Dzięki temu osiągnięty efekt nie ma znamion „sztuczności”, a znajomi podejrzewają cię raczej o dobre geny, niż o inwestycję w zabiegi anti-aging.

Co ważne, efekty regeneracji po laserowym resurfacingu są długotrwałe. Oczywiście skóra dalej będzie wystawiona na działanie czasu i grawitacji, jednak dzięki zagęszczeniu (zapasom kolagenu i elastyny) będzie wolniej się im poddawać.

Jak wygląda zabieg?

Laserowy resurfacing wykonuje się zazwyczaj bez znieczulenia miejscowego. Po założeniu okularów ochronnych, głowica Palomar Lux 1540 przykładana jest do twojej skóry. Za pomocą wiązki światła laser tworzy mikrouszkodzenia w skórze, frakcja po frakcji na głębokości powyżej 1,5 mm. Powstaje siateczka skoagulowanej tkanki, otoczonej zdrowymi komórkami skóry, które zaczynają się intensywnie namnażać. Dzięki tej technice regeneracja jest dużo szybsza, a rekonwalescencja ograniczona do minimum.

Po zabiegu

Występujące przez ok. 2 dni zaczerwienienie możesz bez problemu ukryć pod makijażem. Spodziewaj się też delikatnego obrzęku, jednak bez obaw – jest on na tyle delikatny, że wielu pacjentkom odpowiada nawet pod względem estetycznym. Pierwsze efekty przebudowy skóry zaobserwujesz po ok. 4 tygodniach. W tym momencie możesz powtórzyć zabieg, aby zintensyfikować przebudowę. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie po 2-3 tygodniach mezoterapii osoczem bogatopłytkowym (PRP), która dodatkowo wzmocni regenerację skóry. Po kolejnym podobnym (2-3-tygodniowym) odstępie możesz wrócić do zabiegu laserowego. Optymalną liczbę powtórzeń oraz ewentualny zabieg łączony zaplanuje dla ciebie lekarz medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania

  • Ciąża
  • Padaczka
  • Fotodermatozy
  • Przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec – należy przestać przyjmować na 2-3 tygodnie przed zabiegiem), opryszczka

Technologia

Odmładzający laser frakcyjny Palomar Lux 1540 wykorzystuje energię w postaci mikrowiązek światła, które w kontrolowany sposób tworzą tysiące mikrouszkodzeń w naskórku i skórze właściwej. W jednym krótkim impulsie głowica wprowadza do skóry 100-320 mikrowiązek światła o długości fali 1540 nm. Wiązki penetrują skórę na głębokości powyżej 1,5 mm. Dochodzi do zjawiska koagulacji, po czym skoagulowane złogi są zastępowane w naturalnym procesie naprawczym nową zregenerowaną tkanką. Dochodzi do przebudowy całej struktury skóry, w tym do produkcji nowych włókien kolagenowych. Im głębsze działanie mikrowiązek światła laserowego, tym większa ilość nowej tkanki i silniejsza przebudowa.

Zabieg jest frakcyjny, co oznacza, że światło lasera koaguluje tkankę nie na całej powierzchni, lecz wybiórczo (punktowo w tysiącach miejsc), co ma duże znaczenie dla procesu regeneracji. Dzięki temu że światło lasera działa frakcyjnie, wszystkie mikro-uszkodzenia skóry są otoczone zdrową tkanką, a regeneracja przebiega szybciej niż w przypadku zabiegów uszkadzających powierzchniowo całą skórę. Frakcyjna metoda oznacza też mniejszą inwazyjność oraz w znacznym stopniu ogranicza efekt pozabiegowy, co ma znaczenie dla komfortu pacjenta.

Cennik


Okolica oczu:
600 PLN
Twarz
1800 PLN
Szyja
1500 PLN
Dekolt
1500 PLN
Resurfacing + osocze bogatopłytkowe PRP zabieg na twarz
2200 PLN

Cennik


Okolica oczu:
700 PLN
Twarz
1800 PLN
Szyja
1500 PLN
Dekolt
1500 PLN
Resurfacing + osocze bogatopłytkowe PRP zabieg na twarz
2200 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Wykonanie: