Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Likwidowanie blizn i rozstępów- laser Palomar Lux 1540

Czas zabiegu:

15 - 60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

4 - 10 zabiegów co 2 - 4 tygodni

Opis

Pożegnaj niechciane pamiątki na skórze! Operacja lub wypadek, po których została blizna? Ciężki trądzik? Pamiątka po cesarskim cięciu? A może rozstępy z powodu dojrzewania, ciąży lub nagłej zmiany wagi? Wcale nie musisz nosić tych pamiątek na swojej skórze. W terapii blizn z powodzeniem stosujemy laser frakcyjny.

Pewnie zależy Ci na tym, żeby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, ale inwestować je w urodę tak, by mieć jak najlepsze i najszybsze efekty. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na blizny czy rozstępy, posłuchaj się nas i od razu zaplanuj serię zabiegów laserowych w precyzyjnych odstępach czasu, wskazanych przez lekarza.

Dr Agnieszka Bliżanowska, beauty designer WellDerm:

„Laser frakcyjny daje najlepsze efekty, gdy zabiegi powtarza się co 2-4 tygodnie. Wtedy proces przebudowy skóry jest intensywny. Gdy wykonamy tę samą liczbę powtórzeń ale w dłuższych odstępach czasu, na przykład co pół roku, rezultaty będą mniej entuzjastyczne.”

Teraz poznaj głowicę lasera frakcyjnego Lux 1540, która jest elementem amerykańskiej platformy laserowej Palomar, uważanej za jedną z najlepszych na świecie jeśli chodzi o usuwanie blizn laserem oraz usuwanie rozstępów. Głowica, której używamy w WellDerm do walki z bliznami i rozstępami, jako pierwsza na świecie zdobyła potwierdzenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Wskazania

  • Blizny: potrądzikowe, pourazowe, powypadkowe, pooparzeniowe i pooperacyjne (pierwszy zabieg można wykonać już w dniu zdjęcia szwów)
  • Rozstępy na brzuchu, pośladkach, biodrach, ramionach, łydkach i innych partiach ciała
  • Rozszerzone pory skóry
  • Likwidacja przebarwień
  • Wygładzenie zmarszczek (Resurfacing laserowy)- AKTYWNY LINK DO Laserowy resurfacing
  • Poprawa napięcia skóry

Efekty

Kilkakrotne powtórzenie zabiegu laserowego sprawia, że blizna wygładza się i staje się dużo mniej widoczna. Skóra jest też dużo bardziej elastyczna i plastyczna w miejscu jej występowania. Podobny efekt osiągamy w przypadku rozstępów, które z medycznego punktu widzenia są uszkodzeniami skóry, bliźniaczo podobnymi do blizn. Rozstępy po kolejnych zabiegach frakcyjnych dosłownie „wtapiają się” w otoczenie.

Ale to, jak szybko pokonasz skórne defekty, zależy od ich wieku.

Zapamiętaj: im młodsza blizna tym łatwiej ją usunąć!

Dlatego w przypadku blizn pooperacyjnych lub u kobiet po cesarskim cięciu, możesz się zgłosić nawet w dniu zdjęciu szwów. To tylko 15 minut.

Nie oznacza to, że nie da się zniwelować blizn wieloletnich. Da się! Musisz się jednak liczyć z większą liczbą powtórzeń.

Podobnie w przypadku rozstępów, najszybciej i najtaniej będzie, jeśli zaczniesz działać, gdy pręgi na ciele będą świeże, czyli czerwono-fioletowe. Jeśli podziałamy na nie laserem, nie zdążą się utrwalić. Rozstępy jasne będą wymagały ok. 10-12 wizyt.

W przypadku blizn potrądzikowych czy po ospie także niezbędna jest seria, czyli kilka powtórzeń, najlepiej w krótkich odstępach czasu. Chodzi o to, by skóra przeszła intensywny proces regeneracji, czyli wytworzyła nową, pełnowartościową tkankę w miejscu występowania blizn.

Jak wygląda zabieg?

Na zabieg laserowy zgłaszasz się od razu bez potrzeby znieczulenia miejscowego czy dodatkowych czynności przygotowawczych. Oczywiście wcześniej czeka cię konsultacja przedzabiegowa. Następnie zakładasz okulary ochronne, a głowica Palomar Lux 1540 przykładana jest do twojej skóry. Po uruchomieniu urządzenia w jej głąb wprowadzanie jest jednocześnie od 100 do 320 mikrowiązek w jednym krótkim impulsie. Światło laserowe wykonuje w skórze mikrootwory, pobudzające ją do przebudowy. Mają one powyżej 1,5 mm głębokości. Nie są jednak widoczne gołym okiem, skóra jest raczej równomiernie zaczerwieniona. Naświetlanie blizny o powierzchni ok. 5 centymetrów kwadratowych twa tylko kilka minut. W przypadku zabiegu na całą twarz (Resurfacing laserowy)-AKTYWNY LINK Laserowy resurfacing czy rozstępów na rozległych partiach ciała, zarezerwuj sobie ok. godzinę.

Po zabiegu

Zabieg jest skuteczny (gdy wykonuje się go w serii), a jednocześnie nie wymaga długiej rekonwalescencji. Występujące przez 2-7 dni zaczerwienienie i drobne strupki można ukryć pod makijażem. Warto przez chwilę się przemęczyć, ponieważ im intensywniejsze działanie lasera, tym mocniejsza regeneracja skóry. Pierwsze efekty pojawią się po 2-3 tygodniach. W tym momencie należy powtórzyć zabieg, by zintensyfikować przebudowę.

Przeciwwskazania

  • OpryszczkaCiąża
  • Padaczka
  • Fotodermatozy
  • Przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec – należy przestać przyjmować na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

Technologia

Naświetlenie skóry wiązką lasera powoduje tysiące mikrouszkodzeń, co prowokuje włókna kolagenowe do regeneracji oraz przebudowuje strukturę skóry. Laser Palomar Lux 1540 nie atakuje całej powierzchni skóry, dzięki czemu zabieg nie jest tak inwazyjny i wymagający długotrwałej rekonwalescencji. Urządzenie działa wybiórczo w bardzo zaplanowany sposób. Upraszczając, można powiedzieć, że laser „dziurkuje” tkankę, która wymaga regeneracji. Powstałe mikro-kolumienki skoagulowanej tkanki otoczone są pokładami zdrowej skóry, dzięki czemu przebudowa jest dużo szybsza, a skóra po zabiegu nie jest pokryta widocznymi ranami.

Cennik


Rozstępy (obszar ok 10x10 cm)
300 PLN
Mała blizna
200 PLN
Duża blizna
500 PLN
Blizna/keloid
300 PLN
Blizny potrądzikowe na twarzy
450 PLN

Cennik


Rozstępy (obszar ok 10x10 cm)
300 PLN
Mała blizna
200 PLN
Duża blizna
500 PLN
Blizna/keloid
300 PLN
Blizny potrądzikowe na twarzy
450 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Wykonanie: