Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu

Czas zabiegu:

20 - 30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Nie

Utrzymywanie się efektów:

3 - 6 miesięcy

Opis

Gładka skóra czy naturalna mimika? Dzięki mezobotox-owi nie musisz wybierać. Ten autorski zabieg spełnia marzenia o gładkiej skórze wokół oczu z zachowaniem jej ruchomości. Dr Agnieszka Bliżanowska, beauty designer Centrum WellDerm, opracowała specjalną technikę podawania toksyny botulinowej, dzięki której zmarszczki mimiczne stają się niewidoczne, a Ty możesz nadal swobodnie wyrażać emocje.

Zabieg sprawdza się u osób, które mają bogatą mimikę wokół oczu, na skutek której w tej okolicy pojawiają się linie mimiczne rozchodzące się od kącików zewnętrznych oczu. To tak zwane „kurze łapki”. Stosowany jest także u pacjentów, którzy mrużą oczy z powodu niekorygowanej wady wzroku. Mezobotox-owi warto poddać się zanim zmarszczki mimiczne utrwalą się. Jest jednym z pierwszych zabiegów estetycznych wykonywanych u pacjentów z bogatą mimiką, nawet przed 30. rokiem życia. Dzięki wczesnej interwencji możemy zapobiec utrwaleniu się kurzych łapek oraz odzwyczaić od zbyt intensywnego mrużenia oczu. A więc można powiedzieć, że gdy toksyna botulinowa podana w formie mezoterapii przestanie działać, nadal będziemy oszczędzać skórę wokół oczu.

Efekty

Dzięki mezobotox-owi zyskujesz wypoczęte spojrzenie i młodszy, zrelaksowany wygląd. Linie mimiczne wokół oczu zostają wygładzone, a jednolite rozłożenie preparatu daje naturalny efekt. Skóra wokół oczu wygląda harmonijnie nie tylko w stanie spoczynku, ale także gdy mówisz, śmiejesz się itd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lekarz analizuje mimikę oraz jakość skóry pacjenta, następnie przystępuje do zabiegu iniekcyjnego. Toksyna botulinowa zostaje rozcieńczona, dzięki temu może zostać podana w wielu miejscach wokół oczu za to w mikroskopijnych dawkach – taką techniką, jaką stosuje się do mezoterapii. Zabieg trwa ok. 15 minut.

Po zabiegu

  1. Przez ok. 4 godziny po zabiegu nie należy długotrwale pochylać głowy, a więc zrezygnuj z wizyty na basenie, centrum fitness itp. Pamiętaj zwłaszcza, by nie nakładać okularków pływackich.
  2. Także przez 4 godziny od iniekcji niewskazane jest spanie w jednej pozycji, a zwłaszcza na brzuchu.
  3. W dniu zabiegu zrezygnuj z makijażu, dla ochrony miejsc poddanych iniekcji.
  4. Przez tydzień po mezobotx-ie unikaj miejsc, gdzie panują wysokie temperatury np. sauny, solarium.

Przeciwwskazania

  • Miejscowe infekcje skórne
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Z medycznego punktu widzenia toksyna botulinowa minimalizuje przewodnictwo między nerwami i mięśniami, co skutkuje relaksacją zmarszczek mimicznych. Po pewnym czasie substancja się dezaktywuje, powstają nowe połączenia nerwowe i wraca przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.

Cennik


Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu
450 PLN

Cennik


Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu
500 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: