Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sculptra- stymulator kolagenu

Czas zabiegu:

40 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

1 - 4 zabiegów co 4 - 6 tygodni

Utrzymywanie się efektów:

do 2 lat

Opis

Odbudowa utraconej objętości! Subtelne i długotrwałe odmłodzenie rysów twarzy, które daje bardzo naturalne efekty – taką obietnicę składa Ci zabieg o nazwie Sculptra®. I dotrzymuje słowa. Jego działanie koncentruje się na odbudowie utraconej z wiekiem objętości oraz pobudzeniu kolagenu do autoregeneracji.

Musisz bowiem wiedzieć, że proces starzenia obejmuje nie tylko skórę. To, jak wygląda twarz, zależy także od podściółki tłuszczowej, wypełniającej rysy twarzy, a także od budowy twarzoczaszki, która także traci objętość z czasem. Pod wpływem tych zmian skóra zsuwa się i marszczy, niczym obrus przykrywający za mały stolik.

Sculptra to nie jest jednak klasyczny wypełniacz, jego działanie polega na stymulacji kolagenu do odbudowy. I właśnie tam, gdzie doszło do zaników tkanek, pojawiają się nowe, młode włókna kolagenowe. Uzupełnianie niedoborów w skórze trwa w czasie (ok. 6 tygodni), dzięki czemu zmiany są stopniowe i postrzegane jako naturalne. Nie dochodzi także do efektu „przemodelowania” rysów twarzy.

Sculptra® to preparat o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość twarzy, zapewniając wypełnienie jej konturów i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne.

Sculptra jest alternatywą do liftingu chirurgicznego, pozwala osiągnąć porównywalny efekt bez długiego okresu rekonwalescencji i gojenia ran.

Wskazania

 • Głębokie fałdy nosowo-wargowe
 • Bruzdy w kącikach ust (zmarszczki marionetkowe)
 • Zapadnięte policzki
 • Zapadnięte skronie
 • Zmarszczki na policzkach i brodzie
 • Płaskie rysy twarzy w okolicach kości jarzmowych
 • Nieregularny, starzejący się kontur twarzy, tzw. „chomiki”
 • Zmarszczki na dekolcie
 • Wiotka skóra dekoltu

Efekty

Dzięki zabiegowi odzyskasz utraconą z wiekiem objętość twarzy w miejscu naturalnych wypukłości, charakterystycznych dla tzw. trójkąta młodości (skronie, policzki). Twoja twarz stanie się bardziej harmonijna, tam gdzie doszło do zaniku tkanek podskórnych (zaniki kostne i tłuszczowe związane z procesem starzenia).

Sculptra należy do metod anti-aging, których efekty pojawiają się stopniowo. Ponieważ pożądane zmiany będą narastać w czasie, efekty nie będą tak nagłe i zaskakujące, a przez to otoczenie odbierze je jako naturalne. Zostawisz więc dla siebie swój sekret młodości.

Po zabiegu twoja skóra stanie się także bardziej jędrna i napięta, jej gęstość odbuduje kolagen, który odbuduje się dzięki stymulacji kwasem L-polimlekowym. Zmarszczki, fałdy i bruzdy ulegną wyraźnej redukcji. Co ważne, efekt odmłodzenia utrzyma się przez ok. 2 lata, a po tym czasie warto będzie wykonać zabieg przypominający.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skórę smarujemy kremem ze środkiem znieczulającym. Preparat podawany jest przez lekarza bardzo cienkimi igłami, które do minimum redukują ból. W zależności od oczekiwanych efektów Sculptrę podaje się podskórnie lub głęboko na kość. Substancji nie podaje się w okolicy czerwieni wargowej oraz na szyję. Po zabiegu lekarz masuje obszar poddany korekcji w celu prawidłowego rozmieszczenia preparatu. Następnie instruuje pacjenta, jak przeprowadzać podobne masaże w domu.

Aby odbudować fundament, znajdujący się pod skórą, lekarze WellDerm sięgają po kwas L-polimlekowy, główny komponent Sculptry. Podają go wtedy głęboko, na kość, dzięki czemu rysy efekt wypełnienia rysów twarzy jest niezwykle naturalny.

Preparat podawany jest także podskórnie w zabiegach wolumetrycznych, dzięki czemu modelowanie rysów twarzy odbywać się może na wielu poziomach.

Po zabiegu

Ewentualny obrzęk lub zaczerwienienie czy zasinienie w miejscu iniekcji utrzyma się przez dobę do 2-3 dni. W tym czasie chroń twarz przed promieniowaniem UV. Przez dłuższy czas mogą się utrzymywać grudki preparatu, wyczuwalne pod naciskiem dłoni – to normalny efekt pozabiegowy związany ze stopniowym wchłanianiem wody zawartej w preparacie. W celu prawidłowego rozprowadzenia produktu zalecamy masowanie miejsc, gdzie podano Sculptrę. Rekomendujemy masaże co najmniej 2 razy dziennie przez okres ok. 2 tygodni.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia
 • Choroby autoimmunologiczne 
 • Zmiany zapalne w obrębie skóry
 • Skłonność do występowania blizn przerostowych

Technologia

Sculptra to biokompatybilny (zdolny do prawidłowej interakcji z komórkami ludzkiego organizmu ) oraz biodegradowalny (całkowicie rozpadający się w organizmie) preparat do iniekcji na bazie kwasu L-polimlekowego. Substancja ta od ponad 30 lat jest stosowana w medycynie (polimery kwasu polimlekowego są na przykład składnikami rozpuszczalnych nici chirurgicznych). W medycynie estetycznej pojawiła się najpierw jako remedium na problemy estetyczne pacjentów cierpiących na lipodystrofię (zanik tkanki tłuszczowej). Pod koniec lat 90-tych Sculptrę zaczęto z powodzeniem stosować w kuracjach anti-aging na całym świecie. Od 1999 roku został użyty u ponad 150 000 pacjentów, ma więc bogatą dokumentację praktyczną. Jego główny komponent kwas L-polimlekowy w naturalny sposób pobudza skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, uzupełniając w ten sposób niedobory w skórze, wyrównując zmarszczki i wypełniając zapadnięte rysy twarzy.

Cennik


Sculptra- stymulator kolagenu
1400 - 2300 PLN

Cennik


Sculptra- stymulator kolagenu
1600 - 2600 PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2018
Wykonanie: