Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm

Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm to miejsce stworzone z myślą o osobach zmagających się z problemami natury estetycznej i medycznej oraz tych, którzy cenią sobie młody wygląd niezależnie od wieku. Wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetologii.

Gabinety WellDerm w Warszawie i Wrocławiu

W naszych gabinetach czekają na Państwa doświadczeni lekarze medycyny estetycznej, lekarze dermatolodzy, kosmetolodzy oraz personel medyczny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Skleroterapia (Wrocław)

Czas zabiegu:

30 - 60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Opis

Pożegnaj niewydolne i rozszerzone naczynia krwionośne! Pokonamy je dla Ciebie za pomocą skleroterapii (obliteracji).

To niechirurgiczny sposób na pozbycie się rozszerzonych naczyń krwionośnych na ciele (głównie na nogach) oraz niektórych żylaków kończyn.

Za pomocą drobnych iniekcji dochodzi do obkurczenia i zasklepienia uszkodzonych naczyń. Przestają być one zasilane krwią, stają się jakby wyłączone z obiegu i dlatego stają się niewidoczne. 

Wskazania

  • Drobne naczynia żylne, tzw. pajączki i żylaki naczyniowe
  • Niewydolność żył: odpiszczelowej i odstrzałkowej oraz żylakach odchodzących od tych żył, przy zachowaniu wydolności pni
  • Żylaki głębokie pachwin od żyły odpiszczelowej
  • Żylaki głębokie pod kolanami od żyły odstrzałkowej

Efekty

W ciągu miesiąca dojdzie do zamknięcia światła naczynia, a pajączek lub żylak przestanie być widoczny. Pożądany efekt estetyczny będzie trwały, to znaczy, że zamknięte naczynia już się nie rozszerzą i nie dojdzie do ich ponownego wybarwienia. Ale może się zdarzyć tak, że pojawią się nowe zmiany naczyniowe. Dlatego zapytaj lekarza wykonującego zabieg o wskazówki dotyczące tego, jak poprzez dietę i tryb życia wpływać na jakość naczyń.

Jak wygląda zabieg?

Ty leżysz na łóżku zabiegowym, a lekarz po przemyciu miejsca iniekcji rozpoczyna nakłuwania żył, wprowadzając lek powodujący obliterację naczyń. Nie czujesz bólu, jedyne co możesz traktować jako dyskomfort to ukłucia igły, ale warto, by cieszyć się ciałem bez pajączków i żylaków. Po zakończeniu skleroterapii lekarz zakłada opatrunek kompresyjny, w przypadku zmian naczyniowych na nogach, musisz też się zaopatrzyć w rajstopy lub pończochy uciskowe.

Po zabiegu

Po skleroterapii wskazane jest noszenie rajstop lub pończoch uciskowych. O tym jak długo, zdecyduje lekarz, ale standardowo jest to 4-7 dni. On także poinformuję cię, że należy po zabiegu intensywnie spacerować, ok. godziny dziennie.

Przeciwwskazania

  • Cukrzyca
  • Niektóre rodzaje nadciśnienia
  • Zakrzepica żył głębokich
  • Rozległe zakażenia bakteryjne skóry
  • Znaczna otyłość
  • Alergia na środek obliterujący

Technologia

Niewydolne i rozszerzone naczynia są zasklepiane i wyłączane z układu żylnego dzięki podaniu leku bezpośrednio do naczyń drogą iniekcji. Dochodzi wtedy do uszkodzenia błony wewnętrznej naczynia żylnego. Pajączek czy żylak przestaje być widoczny.

Cennik


Skleroterapia
400 - 700 PLN

Cennik


Skleroterapia
niedostępne PLN

Bądź na bieżąco z informacjami

WellDerm-logoWszelkie prawa zastrzeżone © 2020
Wykonanie: