Toksyna botulinowa - leczenie nadpotliwości

ZABIEGI WELLDERM

Toksyna botulinowa - leczenie nadpotliwości

Czas zabiegu:

60 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Utrzymywanie się efektów:

6 - 12 miesięcy

zabiegi/botoks-nadpotliwosc600154660.jpg

Opis

Do tej pory Twoim głównym problemem były: mokre ręce przy powitaniu podczas spotkania, stres przed widocznymi plamami na koszuli podczas prezentacji, ciągłe zdenerwowanie, że ktoś zauważy, że się nadmiernie pocisz?

Bez obaw, po wizycie w WellDerm zajmować Cię będzie tylko to, co dla Ciebie najważniejsze!

Jeśli pocisz się i trudno to ukryć, nie działają nawet specjalistyczne apteczne środki o silnym i wydłużonym działaniu, to wszystko wskazuje, że Twój problem to hiperhydroza, czyli nadpotliwość. To choroba polegająca na nadmiernej produkcji potu (nawet do 10 razy potu więcej, niż jest to niezbędne dla potrzeb fizjologicznych organizmu). Problem najczęściej występuje w rejonach dłoni, stóp, pach, czasem twarzy.

Ostrzyknięcie nią obszaru nadmiernej potliwości sprawi, że gruczoły potowe przestaną otrzymywać sygnał prowokujący je do wzmożonego działania.

Wskazania

Nadmierna potliwość:

  • Pach

Efekty

Już po kilku dniach od zabiegu można zauważyć różnicę. Po dwóch, trzech tygodniach uzyskuje się optymalny efekt: zredukowane pocenie.

Jak wygląda zabieg?

Tuż przed zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem. To bardzo ważne, ponieważ nadpotliwość może być spowodowana problemami zdrowotnymi: nadczynnością tarczycy lub innymi zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, chorobami metabolicznymi np. cukrzycą czy nadwagą, infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Następnie przeprowadzany jest test Minora – pokaże on dokładnie obszar nadmiernej potliwości. Test polega na posmarowaniu miejsca zabiegowego jodyną i posypaniu skrobią ziemniaczaną, obszar zaczerni się, najintensywniej tam, gdzie pocenie się jest najbardziej wzmożone.

Po oczyszczeniu skóry i znieczuleniu specjalnym kremem, lekarz wstrzykuje do skóry rozcieńczoną toksynę botulinową za pomocą cienkiej igły, w kilku-kilkunastu miejscach (w zależności od wielkości obszaru objętego zabiegiem). Ostrzykiwanie trwa zaledwie kilka minut, a dla twojego komfortu zastosujemy znieczulenie miejscowe. Czyli 40 minut przed zabiegiem na skórę nałożymy specjalny krem, który zmniejszy bolesność iniekcji.

Informacje po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć, zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jeśli wystąpi zaczerwienienie, powinno minąć w ciągu godziny. W miejscu ukłuć mogą pojawić się niewielkie siniaczki, które znikną po kilku dniach. Przez kilka tygodni po zabiegu na obszarze poddanym zabiegowi nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych oraz tych, które wykorzystują podczerwień czy fale radiowe. Także sauna i solarium nie są wskazane, mogą zmniejszyć i skrócić efekt zabiegu.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Miejscowe infekcje skórne
  • Stosowanie niektórych leków
  • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Toksyna botulinowa wprowadzona do skóry powoduje hamowanie przekaźnictwa pomiędzy nerwem a mięśniem. Po podaniu preparatu dochodzi do zahamowania wydzielania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaz impulsów. W efekcie gruczoły potowe przestają otrzymywać sygnał prowokujący je do wzmożonego działania.

Cennik

Pachy 2000 PLN