Terapia depigmentacyjna - likwidacja przebarwień

ZABIEGI WELLDERM

Terapia depigmentacyjna - likwidacja przebarwień

Czas zabiegu:

30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

zabiegi/cosmelandermamelan.jpg

Opis

Terapia depigmentacyjna ma dobre wyniki zarówno w likwidowaniu świeżych przebarwień, jak i tych, które powstały przed laty. Ale to metoda dla osób… cierpliwych i konsekwentnych. Dlaczego? Bo na efekty terapii depigmentacyjnej trzeba trochę poczekać, a na jej skuteczność wpływ ma sam pacjent, od którego systematyczności podczas kuracji domowej zależy podtrzymywanie efektów i zahamowanie powstawania nowych przebarwień.

Wskazania

Przebarwienia po słoneczne na twarzy, dekolcie i dłoniach, nawet te rozległe i powstałe przed laty.

Efekty

  • Trwałe rozjaśnienie przebarwień
  • Jeśli oprócz przebarwień twoim problemem jest skóra mieszana lub tłusta, po zabiegu wydzielanie łoju będzie uregulowane, a pory wyraźnie zwężone
  • Dodatkowy bonus to odmłodzona i wygładzone skóra – zabieg stymuluje produkcję kolagenu
  • Przynosi dobre efekty zarówno u osób z ciemną, jak i jasną karnacją

Jak wygląda zabieg?

Terapia depigmentacyjna rozpoczyna się w gabinecie lekarskim – na twarz nakładana jest specjalna, silnie działająca maska.

Dopiero po kilku godzinach (dokładny czas ustala lekarz), już w domu, zmyjesz maskę wodą. Wtedy możesz zobaczyć zaczerwienienie i delikatne opuchnięcie, co jest zupełnie normalnym objawem.

Teraz wszystko w rękach pacjenta, czyli twoich. Przez kolejny miesiąc musisz smarować twarz, lub inne miejsca objęte terapią, specjalnym kremem, który otrzymasz od lekarza. O sposobie i częstotliwości stosowania kremu poinformuje cię lekarz.

Ważne – leczenia nie wolno przerywać, to może skutkować nawrotem przebarwień!

Informacje po zabiegu

Przez około miesiąc po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, podrażniona, może się silnie złuszczać – można to porównać do objawów, które występują po intensywnym peelingu medycznym. Pierwsze efekty będą widoczne po około 8 dniach, na zaniknięcie plam możesz liczyć około 21-30 dnia. W czasie trwania kuracji nie wolno poddawać się terapiom złuszczającym i rozjaśniającym, używać kremów lub innych środków mających takie właściwości.

W trakcie i co bardzo istotne także po, należy stosować silną ochronę przeciwsłoneczną, według wskazań lekarza. Najlepiej byłoby, żeby używanie kremu z wysokim filtrem (50 SPF) weszło ci w krew – uchronisz się w ten sposób przed nowymi przebarwieniami.

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Uczulenie na składniki preparatu 
  • Trwała ekspozycja na słońce
  • Trądzik i opryszczka w fazie aktywnej
  • Stany zapalne skóry

Technologia

W preparatach zawarte są czynniki aktywne (kwas kojowy, fitowy, arbutyna, palmitynian retinolu i kwas askorbowy), których rolą jest zahamowanie aktywności tyrozynazy, enzymu, który wywołuje melanogenezę. Dochodzi do zahamowania nadprodukcji melaniny i rozjaśnienia przebarwień.

Cennik

Terapia depigmentacyjna - maska 1000 PLN
Krem 700 PLN