Dermatoskopowe badanie znamion

ZABIEGI WELLDERM

Dermatoskopowe badanie znamion

Czas zabiegu:

20 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Nie

Seria zabiegów:

zalecana kontrola co 6 miesięcy

zabiegi/dermatoskopowe-badanie-znamion.jpg

Opis

Lubisz się opalać? Wiesz, co to poparzenie słoneczne? Masz na ciele więcej niż 50 znamion? Masz jasną skórę i wiele znamion, których przybywa? Masz znamię, które Cię niepokoi np. różni się od pozostałych, zmienia barwę, kształt, boli lub swędzi? W Twojej rodzinie ktoś chorował na raka skóry?

Jeśli choć jedno z powyższych stwierdzeń dotyczy Ciebie – musisz koniecznie poddać się dermatoskopowemu badaniu znamion!

W WellDerm doskonale wiemy, że najważniejsza jest profilaktyka, szczególnie jeśli w grę wchodzi ZDROWIE!

Dla kogo

W celach profilaktycznych KAŻDY powinien poddać się dermatoskopowemu badaniu skóry. I powtarzać je raz w roku.

Wskazania

W celach profilaktycznych KAŻDY powinien poddać się dermatoskopowemu badaniu skóry. I powtarzać je raz w roku.

Jak wygląda zabieg?

Twa zaledwie 20 minut i jest zupełnie nieinwazyjny, i bezbolesny. Pacjent oglądany jest przez lekarza od stóp do głów. Od skóry głowy, po podeszwy stóp, łącznie z miejscami za uszami, przestrzeniami między palcami, pępkiem itd. Wszystkie znamiona lekarz ogląda przy użyciu dermatoskopu. W ten sposób specjalista tworzy twoją indywidualną mapę znamion: wskazuje te, które nie są zagrożeniem, zwraca uwagę na znamiona, które trzeba obserwować, a także wskaże, które powinny być usunięte.

Informacje po zabiegu

Już podczas badania lekarz wyznaczy kolejne badanie, jeśli wszystko jest w porządku – za rok, jeśli są znamiona, które wymagają obserwacji – szybciej np. za 6 miesięcy. Do tego czasu musisz samodzielnie kontrolować swoje znamiona. Podstawą jest tu obserwacja – oglądaj je co jakiś czas i sprawdzaj, czy żadne ze znamion nie różni się od innych, czy połówki znamion są symetryczne (powinny być), jak wyglądają ich brzegi (czy są regularne i wyraziste), czy ich kolor jest jednolity, czy ich średnica nie przekracza 5mm. Jeśli coś Cię niepokoi – niezwłocznie idź do dermatologa!

Jeśli lekarz po badaniu skierował Cię do chirurga, nie panikuj – przeczytaj o chirurgicznym wycięciu.(LINK PRZEKIEROWUJĄCY DO CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ZNAMION SKÓRNYCH)

Technologia

Wykonujemy badanie dermatoskopem DELTA 20 PLUS. To nowoczesne urządzenie zaprojektowane przez pioniera w branży – producenta pierwszego na świecie dermatoskopu. Za jego skutecznością stoją lata doświadczeń i badań nad funkcjonalnością. W DELTA 20 PLUS zastosowano nowoczesną technikę oświetleniową diodami LED, co daje optymalne natężenie światła. Dermatoskop ma możliwość powiększenia obrazu od 10 do 16 razy.

Cennik

Dermatoskopowe badanie znamion 350 PLN