Niechirurgiczny lifting - plazma

ZABIEGI WELLDERM

Niechirurgiczny lifting - plazma

Czas zabiegu:

60 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

1 - 3 zabiegów w zależności od nasilenia zmian

zabiegi/jett-plasma-edit.jpg

Opis

Nowa technologia leczenia, oparta na ładunku elektrycznym – plazmie (strumieniu elektronów i jonów), którą niektórzy porównują do mechanizmu działania piorunów.

Oficjalnie zresztą jest to fulguracja prądem stałym (od łacinskiego fulgur – piorun). Urządzenie wykorzystuje leczniczą moc iskry, wytwarzanej przez prąd stały. Ten rodzaj wyładowania generuje ciepło, które ogrzewa skórę i usuwa wskazane do zabiegu schorzenie lub defekt. W medycynie estetycznej służy do wygładzania pomarszczonych i unoszenia opadających powiek (alternatywa dla chirurgicznej blefaroplastyki), spłycania kurzych łapek, zmarszczek np. wokół ust oraz zabiegów zwiększenia napięcia skóry twarzy i podbródka. A także do redukcji blizn, rozstępów i plam barwnikowych, usuwania kurzajek, brodawek, naczyniaków itp.

Ten nowoczesny elektroakuter, który w kształcie przypomina większy długopis, likwiduje pomarszczenia powiek i unosi je wtedy, gdy zaczynamy myśleć o skalpelu i blefaroplastyce. Stosujemy do niwelowania innych zmarszczek, wszelkiego rodzaju wypustków na skórze, także w terapii blizn, rozstępów. Głowicą kontaktową zwiększamy napięcie elektryczne błon komórkowych skóry. Dzięki temu osiągamy efekt liftingu, poprawy konturu i uniesienia rysów twarzy.

Wskazania

 • Opadające rysy twarzy
 • Opadające i pomarszczone powieki (zastanawiasz się nad chirurgiczną blefaroplastyką)
 • Zmarszczki na twarzy
 • Wiotka i zwisająca skóra podbródka
 • Znamiona na twarzy
 • Brodawki łojotokowe, brodawki płaskie, kurzajki, brodawki nitkowate
 • Pajączki i znamiona naczyniowe na twarzy
 • Nowotwory podstawno-komórkowe, nowotwory kolczysto-komórkowe, naczyniaki limfatyczne, wszelkiego rodzaju rogowacenia
 • Drobne teleangiektazje na ciele
 • Rozstępy
 • Blizny, w tym blizny po cesarskim cięciu
 • Wypryski i stany zapalne towarzyszące trądzikowi (punktowe zastosowanie uzupełniające terapię dermatologiczną skóry trądzikowej)

Efekty

 • Lifting twarzy
 • Lifting i wygładzenie powiek – blefaroplastyka bez skalpela
 • Likwidacja utrwalonych zmarszczek m.in. na czole, między brwiami, wokół ust i linii marionetki
 • Zwiększenie napięcia skóry podbródka 
 • Poprawa kolorytu skóry
 • Usunięcie brodawek łojotokowych, brodawek płaskich, kurzajek, brodawek nitkowatych, nowotworów podstawno-komórkowych, nowotworów kolczysto-komórkowych, naczyniaków limfatycznych, wszelkiego rodzaju rogowaceń
 • Zamknięcie pajączków i usunięcie znamion naczyniowych
 • Zamknięcie drobnych teleangiektazji na ciele 
 • Redukcja rozstępów

Jak wygląda zabieg?

W zależności od problemu, na który stosujemy fulgurację prądem stałym skóra może być wcześniej znieczulana iniekcyjnie (tylko w przypadku zabiegów medycznych) lub za pomocą maści znieczulającej. U wielu pacjentów, zwłaszcza w przypadku zabiegów kosmetycznych, nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań.

Zabiegi kosmetyczne (o niższej intensywności) wykonywane są w celu liftingu twarzy lub liftingu brwi.

Polegają na prowadzeniu odpowiednio dobranej głowicy po obszarze leczonej skóry (technika kontaktowa), która wcześniej jest pokryta warstwą żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwasem hialuronowym). Na skutek przepływu prądu stałego zwiększa się napięcie błon komórkowych w skórze, dzięki czemu ulega ona wzmocnieniu. Efekt napięcia skóry jest widoczny gołym okiem bezpośrednio po zabiegu, ponieważ głowica jest prowadzona zgodnie z wektorami napięć skóry. Zabieg trwa nie dłużej niż 40 minut.

Zabiegi kosmetyczno-medyczne o niższej intensywności

Polegają na zbliżeniu końcówki urządzenia do miejsca leczonego, wcześniej pokrytego równomierną warstwą obojętnego żelu przewodzącego lub surowicą przewodzącą (np. kwas hialuronowy). W odległości ok. 2 mm od powierzchni skóry dochodzi do dielektrycznego załamania powietrza pomiędzy końcówką urządzenia a żelem i powstaje wyładowanie iskrowe, które wywołuje kontrolowane utlenianie naskórka, aż do jego zbrązowienia. Dzięki temu pozbywamy się niewielkich zmarszczek i blizn.

 


Zabiegi medyczne przy maksymalnej intensywności

Wymagają nałożenia środka znieczulającego na skórę lub znieczulenia iniekcyjnego. Wykonuje się je do uniesienia powiek (blefaroplastyka bez skalpela), likwidacji kurzych łapek i większych zmarszczek, blizn, rozstępów, a także do punktowego usuwania brodawek, kurzajek i wyciszania wyprysków trądzikowych (zabieg uzupełnia leczenie dermatologiczne trądziku). Odpowiednia w kształcie głowica jest zbliżana do opracowywanej podczas zabiegu powierzchni skóry – zygzakowo, liniowo lub punktowo. Na skutek wyładowania napięcia ok. 5kV ­ – w odległości 2 mm między wierzchołkiem głowicy a skórą – generowana jest iskra z efektem korony wokół. Ponieważ przewodzące prąd powietrze jest zjonizowane, powstaje plazma, która utlenia naskórek, aż do intensywnego zbrązowienia.

Informacje po zabiegu

Podnoszenie powiek:

    - Opuchlizna i drobne strupki schodzą po 4-8 dniach

    - Rekonwalescencja trwa 2 tygodnie, a po trzech widoczny jest efekt ostateczny wygładzenia i uniesienia powiek

    - Po zabiegu dla przyspieszenia gojenia zalecamy stosowanie kremu Epidermal Repair marki Skinceuticals

    - Aby nie doszło do zakażenia, przez 2 tygodnie staramy się nie dotykać powiek, nie stosujemy makijażu

    - Unikamy sauny, solarium i słońca

 

Usuwanie kurzych łapek i innych zmarszczek, redukcja blizn, redukcja rozstępów, usuwanie kurzajek, brodawek itp.: 

- Drobne strupki powinny odpaść w ciągu 1-2 dni 

- Zalecamy stosowanie po zabiegu srebra koloidalnego, kremu z kwasem hialuronowym lub uniżelu (stymulacja gojenia)

- Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru, zrezygnować z makijażu i balsamów 

- W okresie rekonwalescencji unikamy sauny, solarium i słońca

 

Trądzik aktywny:

- Podstawą leczenia trądziku jest terapia dermatologiczna wg wskazań dermatologa 

- Ze względu na ryzyko zakażenia nie należy dotykać rękami leczonego obszaru

- Unikać makijażu

- Unikamy sauny, solarium i słońca

 

Lifting twarzy:

- Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i specjalnej pielęgnacji pozabiegowej

Przeciwwskazania

 • Padaczka
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Obecność metalowych protez stawów w ciele
 • Rozrusznik serca
 • Stan zapalny w miejscu wykonywania zabiegu
 • Żylaki

Technologia

Urządzenie zostało zaprojektowane do kontrolowanego niszczenia komórek skóry i innych komórek przy wyższych natężeniach wyładowania iskrowego. Przy najwyższej intensywności wyładowanie iskrowe przenosi energię cieplną, która jest w stanie odparować małe brodawki, kurzajki i zamykać małe naczynia. Tego rodzaju działanie jest możliwe dzięki ciągłemu przepływowi iskry przenoszącej energię cieplną. W chwili gdy strumień dosięga skóry, ulega ona ogrzaniu. Strumień iskier wytwarzany przez napięcie prądu stałego jest bardzo wąski (ok. 1 mm2), a w związku z tym leczenie i ukierunkowane zniszczenie komórek jest bardzo precyzyjne. Leczenie skóry przez wyładowania iskrowe jest całkowicie naturalnym procesem, a pożądany efekt jest osiągany dzięki procesom fizjologicznym.

Oddziałuje także na błony komórkowe, co daje efekt liftingu. Każda komórka ma potencjał błonowy (różnica potencjału elektrycznego pomiędzy obiema stronami błony). Zewnętrzna strona błony ma ładunek ujemny, wewnętrzna – ładunek dodatni. W miarę starzenia się skóry, ładunek elektryczny jest rozłożony nierównomiernie wzdłuż błony, a jej napięcie maleje. Gdy przez komórki przepływa prąd stały, następuje prawidłowe rozmieszczenie kationów po wewnętrznej i zewnętrznej stronie błony, dzięki czemu równoważy się potencjał błonowy. Napięcie elektryczne błony skóry jest zwiększone i błona ulega wzmocnieniu. Jeśli proces ten pojawi się w większości komórek na jednym obszarze, wzmocnienie skóry jest widzialne gołym okiem.

Inne elektrokautery wykorzystujące prąd zmienny nie są zdolne do depolaryzacji błony, ponieważ prąd zmienny albo drażni komórki lub wpływa na komórki troficznie i przeciwbólowo (w zależności od zastosowanej częstotliwości i natężenia). Depolaryzacja nie występuje, ponieważ prąd stały nie jest w stanie przejść przez błony komórkowe.

Cennik

Powieki górne 1500 PLN
Powieki górne - kolejny zabieg 1000 PLN
Powieki dolne 1300 PLN
Powieki górne i dolne 1900 PLN
Zmarszczki palacza 1000 PLN
Zmarszczki przy uszach 1000 PLN