Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu

ZABIEGI WELLDERM

Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu

Czas zabiegu:

20 - 30 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Nie

Utrzymywanie się efektów:

3 - 6 miesięcy

zabiegi/mezobotoks152126568-edit.jpg

Opis

Gładka skóra czy naturalna mimika? Dzięki mezobotox-owi nie musisz wybierać. Ten autorski zabieg spełnia marzenia o gładkiej skórze wokół oczu z zachowaniem jej ruchomości. Dr Agnieszka Bliżanowska, beauty designer Centrum WellDerm, opracowała specjalną technikę podawania toksyny botulinowej, dzięki której zmarszczki mimiczne stają się niewidoczne, a Ty możesz nadal swobodnie wyrażać emocje.

Zabieg sprawdza się u osób, które mają bogatą mimikę wokół oczu, na skutek której w tej okolicy pojawiają się linie mimiczne rozchodzące się od kącików zewnętrznych oczu. To tak zwane „kurze łapki”. Stosowany jest także u pacjentów, którzy mrużą oczy z powodu niekorygowanej wady wzroku. Mezobotox-owi warto poddać się zanim zmarszczki mimiczne utrwalą się. Jest jednym z pierwszych zabiegów estetycznych wykonywanych u pacjentów z bogatą mimiką, nawet przed 30. rokiem życia. Dzięki wczesnej interwencji możemy zapobiec utrwaleniu się kurzych łapek oraz odzwyczaić od zbyt intensywnego mrużenia oczu. A więc można powiedzieć, że gdy toksyna botulinowa podana w formie mezoterapii przestanie działać, nadal będziemy oszczędzać skórę wokół oczu.

Efekty

Dzięki mezobotox-owi zyskujesz wypoczęte spojrzenie i młodszy, zrelaksowany wygląd. Linie mimiczne wokół oczu zostają wygładzone, a jednolite rozłożenie preparatu daje naturalny efekt. Skóra wokół oczu wygląda harmonijnie nie tylko w stanie spoczynku, ale także gdy mówisz, śmiejesz się itd.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lekarz analizuje mimikę oraz jakość skóry pacjenta, następnie przystępuje do zabiegu iniekcyjnego. Toksyna botulinowa zostaje rozcieńczona, dzięki temu może zostać podana w wielu miejscach wokół oczu za to w mikroskopijnych dawkach – taką techniką, jaką stosuje się do mezoterapii. Zabieg trwa ok. 15 minut.

Informacje po zabiegu

  1. Przez ok. 4 godziny po zabiegu nie należy długotrwale pochylać głowy, a więc zrezygnuj z wizyty na basenie, centrum fitness itp. Pamiętaj zwłaszcza, by nie nakładać okularków pływackich.
  2. Także przez 4 godziny od iniekcji niewskazane jest spanie w jednej pozycji, a zwłaszcza na brzuchu.
  3. W dniu zabiegu zrezygnuj z makijażu, dla ochrony miejsc poddanych iniekcji.
  4. Przez tydzień po mezobotx-ie unikaj miejsc, gdzie panują wysokie temperatury np. sauny, solarium.

Przeciwwskazania

  • Miejscowe infekcje skórne
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi
  • Stwierdzone zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Nadwrażliwość na składniki preparatu

Technologia

Z medycznego punktu widzenia toksyna botulinowa minimalizuje przewodnictwo między nerwami i mięśniami, co skutkuje relaksacją zmarszczek mimicznych. Po pewnym czasie substancja się dezaktywuje, powstają nowe połączenia nerwowe i wraca przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.

Cennik

Mezobotoks- toksyna botulinowa w okolicy oczu od 700 PLN