Kremy działają, ale głównie na tę najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, czyli naskórek: uelastyczniają go, uszczelniają i wygładzają. Ich działanie jest oczywiście potrzebne, bo odpowiednio wypielęgnowany chroni Cię przed zbyt szybkim odparowywaniem wody ze skóry oraz przed wnikaniem do organizmu substancji z zewnątrz, niestety także tych, które miałby na nią dobroczynny wpływ.
Mezoterapia igłowa przeciwdziała procesom starzenia, wygładza istniejące już zmarszczki, dostarcza skórze składniki aktywne głębiej. Jest nowoczesnym sposobem pielęgnacji skóry i podstawą terapii antystarzeniowej.
Polega na wprowadzeniu składników aktywnych na granicy naskórka i skóry właściwej, a nawet głębiej, w ten sposób mają one szansę zadziałać tam, gdzie są naprawdę potrzebne. Dzięki temu intensywnie nawilżymy i odżywimy skórę. A możemy też więcej: wyrównać koloryt skóry, spłycić zmarszczki, przywrócić jędrność, uspokoić rumień, zmniejszyć cienie i obrzęk pod oczami.
Mezoterapia to nie tylko zabieg na twarz, szyję dekolt. Pomaga uporać się również z innymi problemami:
Mezoterapia lipolityczna – redukcja cellulitu, redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej
Mezoterapia skóry głowy – leczenie łysienia
Mezoterapia to metoda, za pomocą której można dostarczać skórze preparaty o różnych właściwościach. Dlatego lista wskazań jest długa. Kluczem jest dobór odpowiedniego preparatu, który rozwiąże twój problem:
A także:
A także:
Jeśli twój próg bólu jest bardzo niski przed zabiegiem miejscowo znieczulamy skórę żelem, szczególnie jeśli do mezoterapii wykorzystywany jest preparat wymagający głębszych wkłuć.
Mezoterapię można wykonywać powierzchownie – dynamicznie nakłuwając skórę miejsce przy miejscu, lub głębiej wykonując kilkadziesiąt nakłuć w większych odstępach – wszystko zależy od gęstości preparatu.
Po zabiegu pozostają na skórze grudki, pęcherzyki (jeśli preparat podawany jest metodą grudkową), które wchłaniają się po kilku godzinach lub kilku dniach – w zależności od preparatu. Mezoterapię, po której grudki utrzymują się dłużej, warto zaplanować przed weekendem. Zdarza się też, że w miejscach ukłuć zostają niewielkie ślady lub siniaczki, które można przykryć podkładem, możesz też spodziewać się lekkiego zaczerwienienia lub obrzęku.
Preparaty użyte do mezoterapii igłowej mogą zawierać w swoim składzie:
- nieusieciowany kwas hialuronowy w różnych stężeniach,
- witaminy,
- aminokwasy,
- antyoksydanty,
- kwasy tłuszczowe,
- mikroelementy,
- koenzymy,
- polifenole,
- minerały,
- terpeny
Mezoterapia okolicy oczu | od 400 PLN |
Mezoterapia twarzy, szyi lub dekoltu | od 500 PLN |
Mezoterapia skóry głowy | od 500 PLN |
Osocze bogatopłytkowe PRP | 750 - 1400 PLN |