Nici liftingujące

ZABIEGI WELLDERM

Nici liftingujące

Czas zabiegu:

60 - 90 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Utrzymywanie się efektów:

do 2 lat

zabiegi/nici-happy-lift671671086.jpg

Opis

Za pomocą nici poprawimy owal twarzy, wykonturujemy linię policzków i żuchwy. Zabieg dedykowany jest także okolicy czoła i może być alternatywą dla liftingu chirurgicznego. Można wymodelować także podbródek, poprawić napięcie i jędrność skóry.

Wskazania

 • Rozmycie i utrata zarysowanego owalu twarzy
 • Opadające policzki, „chomiki” – V-lifting
 • Wyraźne bruzdy nosowo-wargowe, czyli linie między skrzydełkami nosa a kącikami ust
 • Linie marionetki, biegnące od kącików ust w stronę podstawy brody
 • Fałd podbródkowy, podwójny podbródek

Efekty

 • Lifting – uniesienie rysów twarzy
 • Wymodelowanie linii żuchwy i policzków
 • Likwidacja „chomików”, czyli fałdów opadającej skóry policzków
 • Wyszczuplenie policzków i owalu twarzy 
 • Wygładzenie zmarszczek (fałdu podbródkowego i linii marionetki, bruzd nosowo-wargowych)

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej kolejności miejsce wykonywania zabiegu znieczulane jest iniekcyjnie (znieczulenie stomatologiczne), zgodnie z planowanym przebiegiem nici. Następnie lekarz wprowadza nici za pomocą igło-kaniuli lub kaniuli. Po wprowadzeniu w tkankę podskórną mikroskopijne haczyki, otaczające nić, otwierają się, dzięki czemu nić stabilnie unosi opadające tkanki, zapewniając efekt liftingu. Sam zabieg wprowadzenia nici w zależności od ich liczby trwa 30-60 minut i jest bezbolesny. Od razu widoczny jest efekt uniesienia, poprawy rysów twarzy oraz wymodelowania owalu. Równocześnie jednak występują przejściowe efekty pozabiegowe, które po prostu trzeba przeczekać.

Informacje po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu będziesz odczuwać napięcie twarzy oraz obrzęk w miejscu podania nici. Widoczne pofałdowania skóry czy siniaczki to także normalnie występujące reakcje. Nawet zauważalna asymetria jest prawidłowością i nie powinna cię niepokoić. Pozabiegowe efekty będą stopniowo zanikać w ciągu maksymalnie 3 tygodni.

 1. Pamiętaj, żeby przez 3-4 dni po zabiegu spać na wznak
 2. Do trzech tygodni staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów ustami i ogranicz mimikę (zwłaszcza dolnej części twarzy). Po zabiegu zrezygnuj więc np. z wypadu do kina na dobrą komedię
 3. Nie masuj i nie uciskaj twarzy w ciągu 3 tygodni po wprowadzeniu nici. Myj ją delikatnymi ruchami, kremy wklepuj lekko, a nie wcieraj
 4. Ogranicz aktywność fizyczną, przez tydzień w ogóle zrezygnuj ze sportu, a przez 3 tygodnie unikaj intensywnego wysiłku.

Przeciwwskazania

 • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry w miejscu wprowadzenia nici
 • Choroba nowotworowa
 • Niektóre choroby autoimmunologiczne
 • Ciąża i karmienie piersią

Technologia

Początkowo lifting za pomocą nici jest efektem ich mechanicznego oddziaływania. Nici podtrzymują tkankę podskórną. Ale już 2 tygodnie po ich wprowadzeniu uaktywniają się biomedyczne właściwości polidioksanonu i zaczyna się intensywny proces neokolagenogenezy, czyli wytwarzania nowych włókien kolagenowych wokół nici. Włókno PDO stymuluje również fibroblasty do produkcji drugiego białka podporowego skóry – elastyny. Wytwarzany jest również naturalny kwas hialuronowy, co potwierdzają badania kliniczne. Wszystko to sprawia, że wzdłuż nici powstaje naturalne rusztowanie skóry. Gdy po 2 latach nici zostają wchłonięte przez organizm, konstrukcja ta nadal podtrzymuje tkanki, dzięki czemu skóra nie wraca do punktu wyjścia sprzed zabiegu. Będzie jednak podlegać procesowi starzenia, dlatego warto po 24 miesiącach powtórzyć zabieg.

Cennik

1 nić 900 PLN