Peelingi chemiczne

ZABIEGI WELLDERM

Peelingi chemiczne

Czas zabiegu:

20 - 60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

tak, w zależności od rodzaju peelingu

zabiegi/peelingi-chemiczne.jpg

Opis

Budzimy skórę do regeneracji! Złuszczanie – to słowo, które pierwsze przychodzi Ci na myśl, kiedy jest mowa o peelingach chemicznych. To słuszne skojarzenie, ale nie oddaje ono wszystkich możliwości peelingów!

W rzeczywistości głównym zadaniem peelingów chemicznych jest pobudzenie skóry do regeneracji, a przy okazji pozbycie się martwych komórek naskórka, czyli – to dlatego są one podstawą pielęgnacji skóry i ważnym elementem terapii antystarzeniowej.

To jeden z najbardziej wszechstronnych zabiegów medycyny estetycznej, w zależności od zastosowanego preparatu pozwalający nie tylko na pielęgnację i oczyszczanie skóry, ale także wspierający walkę z różnymi urodowymi problemami. W tym także odmładzać!

Dla kogo

Rodzaje peelingów:

Mandelac T
Jest ultradelikatnym peelingiem, który poprawia kondycję skóry wokół oczu. Sprawdza się nawet przy wrażliwej skórze, która reaguje podrażnieniami na niektóre składniki kremów. To ważne, ponieważ właśnie taka skóra jest najczęściej przesuszona i optycznie ciemniejsza, a także skłonna do obrzęków. Mandelac T, czyli delikatna formuła kwasu migdałowego połączona z kwasem tioglikolowym i fitowym, delikatnie złuszcza martwy naskórek, odświeża i poprawia wygląd skóry, a także daje nawilżenie naskórka w okolicy oczu. Efekty zapewnia odpowiednia seria powtórzeń.

Peeling kwasem trójchlorooctowym
Zabieg dla skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Skór zanieczyszczonych, z potrądzikowymi bliznami, przebarwieniami. Peeling powoduje odnowę naskórka a tym samym spłyca zmarszczki, i pobudza skórę do regeneracji. To peeling głęboko złuszczający, stężenie kwasu w preparacie waha się od 10 do 50% i zależy od potrzeb skóry. Zaraz po zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona, potem zmienia kolor na brązowy – ma się poczucie skorupki. Po 2-3 dniach zaczyna się właściwe złuszczanie, które trwa kolejne 3-4 dni. Zabieg wspiera terapię trądziku.

Peeling mieszaniną kwasów: salicylowego, mlekowego, rezorcynolu w roztworze alkoholowym
Zabieg dla skóry normalnej, tłustej i mieszanej. Głęboko oczyszcza, przeciwdziała łojotokowi – często jest stosowany w terapii trądziku, usuwa też potrądzikowe blizny. Spłyca zmarszczki, usuwa przebarwienia i plamy starcze, świetnie kondycjonuje skórę – przebudowuje ją i pogrubia. Zabieg stosowany jest przy rozstępach. UWAGA: przed zabiegiem, przez dwa tygodnie nie wolno stosować preparatów zawierających retinoidy. Po peelingu skóra jest zaróżowiona, potem zmienia barwę na brązową, po 2 dniach dochodzi do silnego złuszczania naskórka, które mija po kilku dniach.

Peeling kwasem migdałowym 
To jeden z najdelikatniejszych dostępnych peelingów, dlatego polecany jest dla osób o wrażliwej skórze. Delikatnie złuszcza i odmładza, ale nie podrażnia, nie ma też ryzyka wystąpienia podrażnień posłonecznych. Główne zalety peelingu to wyrównanie kolorytu skóry i pobudzenie jej do regeneracji, działa też nawilżająco.

Peeling kwasem ferulowym
Kwas ferulowy choć pojawił się niedawno, ma już grono wiernych użytkowników. To dlatego , że ma on trzy rewelacyjne właściwości: przede wszystkim jest silnym antyoksydantem. Chroni skórę przed szkodliwymi promieniami i fotostarzeniem, po drugie hamuje proces melanogenezy (produkcji barwnika w skórze), dzięki temu rozjaśnia przebarwienia i chroni skórę przed powstawaniem nowych plam, a po trzecie, w połączeniu z witaminą C naprawia szkody wywołane przez słońce – odwraca procesy fotostarzenia.

Ferulac C Peel – łagodny peeling, po którym skóra się nie złuszcza, jest rozświetlona, pobudzona do regeneracji, napięta i bardziej odporna na słońce.


Ferulac Skin Booster – peeling mający w składzie retinol i kwasy owocowe. Rozjaśnia skórę, prowadzi do odnowy naskórka, pobudza skórę do regeneracji. 

Peeling kwasem azelainowym z wit C 
Kwas azelainowy normalizuje proces rogowacenia i złuszczania naskórka, ma działanie bakteriostatyczne oraz regulujące pigmentację skóry. Witamina C przeciwdziała uszkodzeniom oksydacyjnym, bierze udział w syntezie kolagenu zwiększając nawilżenie i gładkość skóry, przeciwdziała tworzeniu się wolnych rodników i redukuje zmarszczki. Wykazuje również działanie fotoochronne oraz rozjaśniające skórę. Zabieg wskazany jest dla skóry zgaszonej i/lub z oznakami fotostarzenia, świetnie sprawdza się przy skórze z trądzikiem różowatym.

Peeling kwasem mlekowym
Kwas mlekowy naturalnie występuje w skórze. Jego rolą jest nawilżenie i utrzymanie odpowiedniego pH skóry. Kwas ma też właściwości antyoksydacyjne (chroni przed przyspieszonym starzeniem), daje efekty wybielające. To produkt idealny dla skóry odwodnionej, wiotkiej matowej z pierwszymi oznakami starzenia się skóry i świeżymi przebarwieniami. Zabieg idealny dla palaczy.

Peeling Dyniowy
Jest dedykowany dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Amerykańscy naukowcy oparli formułę tego zabiegu na enzymach proteolitycznych. To probiotyki, otrzymywane w procesie organicznego rozkładu dyni. Zapobiegają one namnażaniu szkodliwych bakterii, i zmniejszają ryzyko infekcji. Zastosowane w peelingu enzymy wyselekcjonowane z dyni działają przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Redukują problemy skórne, bez ryzyka podrażnień.

Wskazania

Peeling to zabieg uniwersalny, dla każdej skóry, bez względu na jej wiek. Kluczową rolę odgrywa dobór preparatu do peelingu.

  • Pielęgnacja skóry normalnej, działanie antystarzeniowe 
  • Skóra szara, szorstka, wymagająca rewitalizacji
  • Niwelowanie efektów fotostarzenia i ochrona skóry przed szkodliwymi promieniami słonecznymi
  • Utrata jędrności skóry
  • Skóra odwodniona
  • Zmarszczki
  • Przebarwienia
  • Zmarszczki i cienie wokół oczu
  • Łojotok
  • Rumień
  • Trądzik 
  • Rozstępy

Efekty

Efekty uzależnione są od zastosowanego preparatu

  • Jeśli twoim problemem była skóra mieszana, tłusta – po zabiegu wydzielanie sebum będzie uregulowane.
  • Kompleksowe odnowienie skóry, odmłodzenie – pobudzenie jej do produkcji kolagenu o elastyny
  • Głębokie oczyszczenie skóry
  • Nawilżenie, dotlenienie
  • Złagodzenie rumienia
  • Wygładzenie skóry, spłycenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień
  • Złagodzenie objawów trądziku
  • Zwiększenie wchłanialności preparatów do pielęgnacji domowej

Jak wygląda zabieg?

Po oczyszczeniu na skórę nakładany jest preparat w postaci maski, żelu lub płynu. Czas na jaki pozostawiany jest preparat na skórze zależy od peelingu: od kliku minut do kilku godzin (są peelingi, które pacjent zmywa sam w domu). Niektóre kwasy, jak np. kwas glikolowy, wymagają dodatkowo neutralizacji specjalnym preparatem. Zabieg kończy zabezpieczenie skóry kremem łagodzącym z wysokim filtrem SPF..

Informacje po zabiegu

Wszystko zależy od zastosowanego preparatu. Po niektórych peelingach skóra jest zaczerwieniona, a po kliku dniach zaczyna się złuszczać, przy innych nie ma żadnych efektów ubocznych (np. Ferulac C Peel). Jeśli zabieg wymaga szczególnej ostrożności, a skóra wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, poinformuje cię o tym lekarz lub kosmetolog.

Po wszystkich peelingach należy zwracać szczególną uwagę na stosowanie kremów z wysokim filtrem, to ochroni skórę i przedłuży efekty zabiegu.

Przeciwwskazania

  • Świeża opalenizna
  • Alergie skórne 
  • Ciąża, karmienie piersią
  • Liczne znamiona melanocytowe
  • Niektóre choroby autoimmunologiczne
  • Skłonność do powstawania bliznowców
  • Podrażnienia i uszkodzenia skóry
  • Opryszczka