Miękkie, dobrze nawilżone oraz pełne seksapilu... Sposobem na takie usta są zabiegi kwasem hialuronowym. To najbezpieczniejszy z wypełniaczy, ponieważ naturalnie występuje w organizmie. Odpowiada w nim za nawilżenie (wiąże wodę w skórze dzięki higroskopijnym właściwościom), a także pobudza produkcję kolagenu.
W formie nieusieciowanej intensywnie nawilża, jako kwas usieciowany stosowany jest do modelowania rysów twarzy. To, w jakiej formie zostanie użyty podczas zabiegu na usta, zależeć będzie od Twoich potrzeb.
Za pomocą nieusieciowanego kwasu hialuronowego do mezoterapii możemy intensywnie nawilżyć Twoje usta, dzięki czemu staną się sprężyste i wygładzone (znikną drobne kreski pokrywające odwodnioną czerwień wargową).
Dzięki usieciowanemu kwasowi hialuronowemu wyrównamy asymetrie, poprawimy kształt ust.
Kwas hialuronowy odmładza okolice wokół ust, niweluje zmarszczki palacza, które są konsekwencja starzenia się skóry w tym obszarze.
Lekarz najpierw analizuje kształt ust i ustala pożądany efekt. Następnie podaje kwas hialuronowy w kilku kilkunastu miejscach techniką dobraną do konkretnego przypadku (mezoterapia, wypełnienie iniekcyjne, wypełnienie kaniulą). Zabieg jest odczuwalny, więc przed podaniem kwasu może zostać zastosowany krem znieczulający. Cała procedura trwa około kilkunastu minut.
Po zabiegu mezoterapii kwasem hialuronowym usta będą delikatnie opuchnięte. Jeśli zastosujemy kwas jako wypełniacz, powinnaś spodziewać się krótkotrwałego obrzęku. Możesz wtedy stosować zimne okłady, np. cold-packi. Nie obawiaj się jednak, opuchlizna czy nawet drobne siniaczki w miejscu iniekcji to wyłącznie efekty przejściowe. Po 3-5 dniach sytuacja się ustabilizuje, a wargi nabiorą pożądanego kształtu. Przez około miesiąc po zabiegu zrezygnuj z zabiegów laserowych, mogą one przyspieszyć wchłanianie się kwasu.
Kwas hialuronowy nie jest nazwą sztucznie wymyślonego przez człowieka związku, lecz substancją, która naturalnie występuje w organizmach żywych. Jest rodzajem polisacharydu (glikozoaminoglikan), który u człowieka występuje m.in. w macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Jest odpowiedzialny za wiązanie wody (jego cząsteczka jest w stanie związać 40 razy więcej wody niż sama waży). Chroni skórę przed wysychaniem i wiotczeniem. Jeśli jest go za mało lub zanika z wiekiem, zaczynamy się marszczyć, nasza skóra staje się też wiotka i matowa. Kwas hialuronowy w głębszych warstwach skóry potrafi stymulować fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, włókien odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność. Stosowany jako wypełniacz zachowuje się jak element budulcowy skóry, wypełnia miejsca zaniku tkanek, modeluje rysy.
Powiększenie i modelowanie ust | 1600 PLN |