Redukcja cieni pod oczami

ZABIEGI WELLDERM

Redukcja cieni pod oczami

Czas zabiegu:

30 - 60 minut

Znieczulenie:

Tak

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

powtórzenie co 8 - 12 miesięcy

Utrzymywanie się efektów:

8 - 12 miesięcy

zabiegi/teosyal-redensity-ii-636100670.jpg

Opis

Aż połowa z nas po 30. roku życia narzeka na zmęczone spojrzenie. Bardzo często nie jest ono wcale efektem wyczerpania, takie wrażenie wywołuje zapadnięcie obszaru pod oczami. Pojawiają się cienie i opuchnięcia, nazywane przez niektórych podkowami i workami.

Kiedy w ogóle powstają cienie pod oczami? Między innymi gdy zanika lub przesuwa się w dół podściółka tłuszczowa wypełniająca oczodoły. Nie musi to być wcale efekt starzenia, czasem zapadnięty obszar pod dolną powieką to cecha osobnicza, spotykana także u osób bardzo młodych.

Wskazania

  • Modelowanie okolicy oka
  • Cienie pod oczami wynikające z ubytku tkanek podskórnych
  • Zapadnięcia okolicy pod oczami (tzw. dolina łez)

Efekty

Pełniący funkcję wypełniacza kwas hialuronowy ma dwa dobroczynne zadania: działa nawilżająco oraz delikatnie pobudza proces przebudowy skóry (produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych). Działanie regeneracyjne kwasu hialuronowego silnie wspomaga kompleks 8 aminokwasów. W efekcie problem podkrążonych oczu znika, a wraz z nim smutne i zmęczone spojrzenie. Skóra wokół oczu staje się jednolita, nawilżona i jędrna, a przez to mniej podatna na zmarszczki.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz podaje preparat w kilku miejscach w okolicy oczu, by wypełnić zapadnięcia. Zabieg trwa około kwadransa i nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pełnej aktywności. Efekt wypełnienia doliny łez jest natychmiastowy i utrzymuje się od 8-12 miesięcy.

Preparat podany jest za pomocą iniekcji w miejsce zasinienia dosłownie wypełnia zapadnięcia pod oczami, niczym delikatna poduszka. Wyjątkowość produktu wynika między innymi z niskiej higroskopijności kwasu, który nie pęcznieje po wstrzyknięciu i układa się w jednorodną formę płaszcza, wypełniającego ciemny obszar pod oczami. Nie ma ryzyka grudek i nierówności. Delikatne usieciowanie i właściwości mechaniczne produktu sprawiają, że prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, dzięki czemu nie ma ryzyka obrzęku.

Informacje po zabiegu

W miejscach iniekcji mogą się pojawić niewielkie zaczerwienienia, jednak bez problemu przykryjesz je makijażem. Znikną po 1-2 dniach.

Przeciwwskazania

  • Stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
  • Choroby autoimmunologiczne 
  • Niewyrównana cukrzyca
  • Tendencje do powstawania bliznowców
  • Aktywne zakażenia w okolicy zabiegu
  • Choroba nowotworowa
  • Ciąża, karmienie piersią

Technologia

Preparat do redukcji cieni pod oczami jest na bazie delikatnie usieciowanego kwasu hialuronowego o niskiej higroskopijności, która została zaprojektowana specjalnie dla delikatnej okolicy oczu. Istotne są także właściwości mechaniczne żelu, które wywierają minimalny nacisk na tkanki i minimalizują ryzyko obrzęku.

Cennik

Redukcja cieni pod oczami 1500 PLN