Zaffiro

ZABIEGI WELLDERM

Zaffiro

Czas zabiegu:

30 - 60 minut

Znieczulenie:

Nie

Zdolność do pracy:

Tak

Seria zabiegów:

1-3 zabiegów

Utrzymywanie się efektów:

ok 12 miesięcy

zabiegi/thermolifting-zaffiro.jpg

Opis

Spraw by skóra wróciła na swoje miejsce! Chcesz mieć długo jędrną skórę i ładnie zarysowany owal, a zmarszczki grawitacyjne powinny z daleka omijać Twoją twarz. Tak się stanie – wykonuj tylko regularnie lifting termiczny Zaffiro. Nie będziemy oszukiwać, nie zadziała on aż tak jak lifting chirurgiczny, to znaczy nie ujmie Ci kilkudziesięciu lat. A więc co zrobi?

Żeby to zrozumieć sprawdź najpierw, jak zbudowana jest skóra. Jej rusztowanie tworzą przede wszystkim włókna kolagenowe. Kiedy jesteś młoda, jest ich dużo i to w najwyższej jakości. Gęste i mocno skręcone, niczym sprężyny. Jednak z wiekiem podporowe białka skóry wiotczeją oraz ulegają sile grawitacji. „Sprężynki” kolagenowe rozkręcają się i wydłużają. Jest ryzyko, że Twoja skóra zacznie tracić jędrność. I tu do akcji wkracza lifting termiczny Zaffiro.

Za pomocą promieniowania podczerwonego IR rozgrzewamy głębokie warstwy skóry właściwej i wywołujemy ponowne skurczenie włókien kolagenowych. Efekt? Skóra wraca na swoje miejsce.

Jesteśmy ekspertami tej technologii, ponieważ zastosowaliśmy Zaffiro jako jedni z pierwszych w Polsce. Mamy udokumentowaną ponad 10- letnią praktykę wykonywania Thermoliftingu za pomocą urządzenia włoskiej firmy Estelogue.

Wskazania

Zabieg Zaffiro jest uniwersalny, jeśli chodzi o wiek. To znaczy, że możesz go wykonać nawet po 25. roku życia, jeśli obserwujesz u siebie utratę jędrności. Będziesz zadowolona, gdy dowiesz się, że w tym wieku wystarczy ci tylko jeden zabieg. Na serię przychodzi czas później, z reguły po 35. urodzinach, choć tak naprawdę wszystko zależy od kondycji skóry, a nie od wieku metrykalnego.

 • Utrata jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu związana ze starzeniem
 • Wiotkość skóry wywołana gwałtownym spadkiem wagi (dieta, poród)
 • Utrata jędrności ciała z wiekiem (wewnętrzna strona ud, ramiona, pośladki, skóra nad kolanami)
 • Zmarszczki na dekolcie (na przykład rano po przebudzeniu)
 • Nadmiar skóry na brzuchu po porodzie
 • Bruzdy wargowo-nosowe
 • Utrata młodzieńczego owalu twarzy
 • Opadające policzki

Efekty

Pierwsze efekty terapii Zaffiro są widoczne od razu, ponieważ promieniowanie podczerwone IR powoduje natychmiastowe skręcenie włókien kolagenowych. Widzisz efekt uniesienia rysów już w gabinecie, zwłaszcza w połowie zabiegu, gdy porównujesz połowę twarzy poddaną liftingowi do tej, która jeszcze nie została poddana ujędrniającej sile Zaffiro. To najprzyjemniejszy moment, na własnej skórze przekonujesz się, że to działa!!!! Kolejne zmiany nie rzucają się już aż tak w oczy, są jednak bardzo pożądane. Do 6 miesięcy od zabiegu trwa bowiem neokolagenogeneza, czyli proces powstawania nowych włókien kolagenowych. Przez ten czas będziesz jeszcze młodnieć. Skóra zagęści się i stanie się mniej podatna na powstawania zmarszczek i wiotczenie. Można śmiało powiedzieć, że lifting termiczny opóźni proces starzenia się skóry. I to w sposób trwały, bo przecież bez Zaffiro starzałabyś się szybciej.

 • Uniesienie (lift) rysów twarzy
 • Ujędrnienie i wzrost napięcia skóry
 • Likwidacja obwisłości na twarzy i szyi
 • Podniesienie opadających policzków
 • Likwidacja bruzd wargowo-nosowych
 • Poprawa wyglądu skóry dłoni
 • Poprawa owalu twarzy
 • Ujędrnienie obszarów ciała poddanych zabiegowi

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około godziny i zaczyna się od nałożenia na twoją skórę specjalnego żelu chłodzącego, dedykowanego zabiegom Zaffiro. Ułatwia on nie tylko operowanie głowicą, lecz także zwiększa przewodzenie promieniowania podczerwonego.

Osoba zabiegowa wykonuje test, dobierając parametry zabiegu do twoich możliwości. Impuls wysyłany przez głowicę ze szlachetnego szkła szafirowego trafia w głąb skóry. Zabieg powinien być odczuwalny, ale w sposób przyjemny, nie bolesny.

Urządzenie najpierw schładza skórę powierzchniowo, aby ochronić naskórek. Następnie podczerwień podgrzewa głębokie warstwy skóry podczas krótkiego, kilkusekundowego impulsu.

Zaraz po emisji promieniowania IR głowica ponownie schładza obszar zabiegowy, zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Wykonywany jest masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Informacje po zabiegu

Zabieg Zaffiro jest bezbolesny, relaksujący, dla wielu pacjentów przyjemny ze względu na towarzyszące mu ciepło. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Rzadko zdarza się minimalne zaczerwienienie, które ustępuje najpóźniej po kilku godzinach. Zabieg nie ma ograniczeń ze względu na fototyp skóry, można go wykonywać na ciemnej, opalonej skórze, także z problemami naczyniowymi. Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Przeciwwskazania

 • Ciąża
 • Otwarte rany
 • Choroba nowotworowa
 • Przebyty zabieg złotych nici
 • Choroby autoimmunologiczne

Technologia

Głowica urządzenia Zaffiro, wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego, emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800 nm). Wywołuje ono jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury 65°C. Zabieg wykonywany jest ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym naskórka bezpośrednio przed i po emisji IR.

Na skutek bodźców termicznych włókna kolagenowe obkurczają się do swojej pierwotnej długości (skręcenie „sprężynek” kolagenowych). W efekcie skóra zostaje zagęszczona, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Zmarszczki zostają wygładzone, rysy twarzy – uniesione, co widać już w trakcie zabiegu. Długofalowym skutkiem zabiegu jest stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu ilość kolagenu wzrasta o około 30 procent, co daje efekt zwiększenia gęstości skóry i liftingu. Ponieważ jest to proces, na efekt końcowy poczekasz 3-6 miesięcy.

Cennik

Twarz 790 PLN
Szyja 600 PLN
Dekolt 700 PLN
Kolana 490 PLN
Ramiona 850 PLN
Dłonie 400 PLN