czerwone policzki, rumieńce, zaczerwieniony nos

Zaczyna się niewinnie

Zaczyna się niewinnie – czerwone policzki, rumieńce, czy też zaczerwieniony nos są charakterystycznym objawem jego początku. Sprzyja im ciepło, światło słoneczne czy też stres, którego tak trudno uniknąć w dzisiejszych czasach. Na początku wystarcza makijaż aby go zamaskować, lecz po upływie czasu na skórze mogą pojawić się charakterystyczne grudki czy popękane naczynka. Trądzik różowaty bo o nim mowa, jest chorobą częstą, rozpoczynającą się zwykle w okolicach 30 r. ż. dotykającą w większości kobiet. Nieleczony oraz traktowany nieodpowiednią pielęgnacją może trwale zagościć na naszej twarzy. Aby tego uniknąć należy go prawidłowo zdiagnozować i leczyć, najlepiej w początkowej fazie. W Centrum Leczenia Trądziku zajmujemy się pełną diagnostyką i leczeniem tego schorzenia, stosując najnowocześniejsze metody.

Jak leczymy trądzik różowaty?

Wizyta konsultacyjna

W trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej lekarz dermatolog zdiagnozuje jaki jest etap choroby oraz dopasuje odpowiednie leczenie farmakologiczne poparte terapią zabiegową.

Pierwszym, najłagodniejszym etapem jest rumień przemijający. Pojawia się on najczęściej w środkowej części twarzy pod wpływem różnych bodźców (ciepło, światło słoneczne, stres). Ustępuje samoistnie po wyeliminowaniu czynników go wywołujących.

Drugim etapem jest przejście rumienia przemijającego w rumień trwały z pojawieniem się teleangiektazji. Rumień trwały może utrzymywać się na skórze wiele dni, a nawet się utrwalić. Powstają również liczne teleangiektazje (pęknięte naczynka), najczęściej w okolicy policzków. Grudki i krostki pojawiają się stopniowo, jako kolejny stopień trądziku różowatego. Na początku są małe, skupione i najszybciej pojawiają się na nosie, środkowej części twarzy, a w późniejszym etapie na czole i podbródku. Na tym etapie choroby równie często jak grudki i krostki pojawia się obrzęk.

Ostatnim etapem przy diagnozowaniu choroby są guzki i blaszki, które mogą się powiększać i zlewać, równocześnie występuje włóknienie i przerost gruczołów łojowych na pewnym obszarze skóry.

Kolejna wizyta

Leczenie trądziku różowatego będzie wymagało od Ciebie kolejnych wizyt kontrolnych. To ile ich będzie zależy od zaawansowania choroby oraz reakcji Twojego organizmu na zleconą terapię.

Laseroterapia

  • Laser Cutera Exel V
  • KTP QuatroStar +

Peelingi chemiczne

  • Peeling azelainowy

Zalecane zabiegi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /modules/CGBlog/action.default.php on line 171